Alex Jones InfoWarsi eetris. Foto: ekraanitõmmis/LSN

Värske näitena ägenevast kokkupõrkest suurte tehnoloogiafirmade ja alternatiivse meedia vahel on Facebook permanentselt eemaldanud oma platvormilt InfoWarsi, mida süüdistab "vihakõnes" muuhulgas transsooliste ja moslemite aadressil.

Nagu kirjutab LifeSiteNews, oli vahetult enne seda kustutanud Alex Jonesi populaarse portaali salvestised Apple, kuna nemad "vihakõnet ei salli."

Alex Jonesi saated saatis samal ajal prügikasti ka Spotify.

Eile hommikul oli ligi 2,5 miljoni tellijaga Alex Jonesi kanali kõrvaldanud YouTube.

"Oleme tunnistajaks ideoloogilisele puhastusele eesmärgiga defineerida ümber sõnavabaduse mõiste kui selline," kirjutas InfoWarsi toimetaja Paul Joseph Watson.

Watson rõhutas, et "kui sõnavabadus ei hõlma [võimalust] öelda vastuolulisi, ebapopulaarseid või [kellegi jaoks] solvavaid asju, ei ole seda olemas.

Ühiskond, kus ei eksisteeri sõnavabadust, on määratud mattuma autoritaarsusse."

Ajakirjaniku hinnangul on InfoWarsi kustutamine Facebooki, Apple'i, Spotify ja YouTube'i poolt "koordineeritud puhastus" ning "poliitiline tsensuur".

Ta näeb vajadust seaduste järele, mis ei laseks monopoolses seisundis sotsiaalmeediaplatvormidel piirata sõnavabadust lähtudes oma poliitilistest eelistustest.

Mäletatavasti andis InfoWarsile oma kampaania käigus intervjuu Ameerika Ühendriikide president Donald J. Trump.

Portaali kaitseks on teiste seas sõna võtnud WikiLeaks, kes küsib: "Milline miljonite tellijatega kanal järgmiseks hävitatakse – kultuuriliste üleastumiste eest?"