Swedbanki esindus Tallinnas heiskas "uhkusekuu" tähistamiseks vikerkaarevärvilise homo- ja transliikumise lipu. Foto: Swedbank/Instagram

Swedbanki Eesti esindus Tallinnas heiskas seksuaalvähemuste "uhkusekuu" tähistamiseks homo- ja transliikumise vikerkaarelipu. Nende sõnul on LGBTQ+ õiguste toetamine osa nende väärtustest ja sellest, kes nad ettevõttena on. Riigikogu liige Varro Vooglaid kutsus selle peale üles lõpetama Swedbankiga kliendisuhte.

"Juunis tähistame pride kuud. Ja selle raames lehvib meie peamaja ees kaasav vikerkaarelipp!" kirjutab Swedbank oma Instagrami lehel.

Nad lisavad, et Baltikumi homofestival Baltic Pride "seisab vaba ja hooliva ühiskonna eest, kus kõigil on hea ja turvaline elada, olenemata seksuaalsusest, sooidentiteedist ja eneseväljendusest".

"Meie jaoks on LGBTQ+ õiguste toetamine osa meie väärtustest ja sellest, kes me ettevõttena oleme. Soovime näha võrdsemat, kaasavamat ja diskrimineerimisvaba Eestit, et elaksime kohas, kus igaüks tunneb end aktsepteerituna," deklareerib pank.

Swedbank on ennast juba varasemalt näidanud homoliikumise toetajana

Väärib meenutamist, et 2014. aastal nõudis Swedbank Aadu Luukase Sihtasutuselt tagasi 5000 euro suuruse annetuse, kuna sihtasutus andis oma missioonipreemia toona kooseluseaduse läbisurumise vastu võidelnud Sihtasutusele Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK).

Swedbanki pressiesindaja Mart Siilivask ütles toona, et "pank vabandab kõigi inimeste ees, keda annetus Aadu Luukase Sihtasutusele häiris ja ettevõte palub fondil annetatud raha viivitamatult tagasi kanda."

"Tegu oli meie poolt läbimõtlematu otsusega. Selgituseks saame öelda, et varasematel aastatel on Swedbank jõulude puhul Luukase fondi toetanud. Fondi tänavune ebameeldiv suunamuutus oli meie jaoks ootamatu ja paraku ei suutnud me sellele piisavalt kiiresti reageerida," lisas Siilivask.

Varro Vooglaid: on aeg lõpetada Swedbankiga kliendisuhe

Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhataja ja riigikogu liige Varro Vooglaid kutsus selle peale sotsiaalmeedias üles lõpetama Swedbankiga kliendisuhte:

"Kes seda veel mingil arusaamatul põhjusel teinud ei ole, sel on tagumine aeg lõpetada Swedbankiga kliendisuhted. Ei ole absoluutselt Rootsi uuskolonialistidest liigkasuvõtjate asi meie ühiskonnale haiglast, inimloomusega vastuolus olevat ning perekonna ja abielu hävitamisele suunatud ideoloogilist programmi peale suruda."

Toimetas Martin Vaher