Parlament tahab tagada taanlaste enamuse igas kodumaa kogukonnas. Foto: Foto: Marcus Ericsson, TT/Scanpix

Taani parlament otsustas, et taanlased ei tohi jääda oma kogukondades vähemusse, vahendab Breitbart. Samal ajal näitab statistika, et sisserändajad ja nende järeltulijad on juba enamuses Brøndby Strandis ja Odenses.

"Parlament juhib murega tähelepanu sellele, et täna on meil Taanis piirkondi, kus väljastpoolt Lääneriike pärit immigrantide ja nende järeltulijate arv on üle 50 protsendi," on otsuses kirjas.

"Parlament on arvamusel, et taanlased ei tohiks olla vähemuses Taani elupiirkondades."

Nagu paljud teised Euroopa maad, on ka Taani kogenud seksuaalsete rünnakute ja ahistamiste tormilist kasvu migrantide poolt pärast seda, kui nood massiliselt saabuma hakkasid.

Aastaid Taanis elanud süürlane Rafi Ibrahim ütles, et uustulnukad ei suuda end Lääne naiste läheduses vaos hoida.

"Kui nad tütarlast näevad, lähevad nad omadega segi," seletas Ibrahim. "Nad lihtsalt ei tule sellega toime."

Ta täpsustas: "Süürias ja paljudes teistes maades ei ole normaalne, et võõras naine sulle naeratab. Need tüdrukud, keda ahistatakse, ei ole ilmtingimata napilt riides või purjus. Vahel piisab vaid sellest, et sa oled tüdruk."

Läinud aasta lõpus tunnistas Taani immigratsiooniminister Inger Støjberg, et integratsioon on Taanis läbi kukkunud – olles lugenud masendavat raportit kuritegevuse ja töötuse kohta kolmekümne ühes üha enamate immigrantidega asustatud getos.

"Me pole julgenud öelda, et me ootame ja nõuame, et nad enda ja oma perede eest hoolt kannaksid, ja et me eeldame, et nad kohaneksid taani väärtustega," ütles minister.