Silt: rahvusriik


KOLUMN ⟩ Veiko Vihuri: kas eestlased tahavadki Nõukogude Liitu?

Võimalik, et aeg ei ole konservatiivseks pöördeks ühiskonnas veel küps ja võib-olla ei saabu see aeg meie rahva jaoks mitte kunagi, sest kui enamik inimesi valib Eesti NSV ja sotsialistliku impeeriumi taaselustamise uuel kujul, siis ühel hetkel ei pruugi sellelt teelt tagasipöördumine rahvusriigi juurde olla enam võimalik, mõtiskleb kolumnist Veiko Vihuri.

Ivan Makarov: eurokäsna lämmatavas üsas

Mutrikestel pole oma riiki vaja, sest nad on suure riikideülese mehhanismi osakesed, ja kui lähevad katki, siis vahetatakse nad välja Aafrikas või Aasias odavama tööjõu poolt toodetud ersatsanaloogide vastu – vahet pole, peaasi et pambusest hammasrataste ja kõrvitsakoorest akuga suur kolakas roomaks edasi üle Euroopa riikide ja rahvaste, kirjutab Ivan Makarov.

Ungari välisminister Objektiivile: rahvusvahelisse poliitikasse tuleb tagasi tuua vastastikuline austus

"Mina ei saa aru, miks paljude maade poliitikud võtavad endale õiguse asuda teiste maadele, rahvastele ja nende valitsustele loenguid pidama, neid õpetama ja nende üle kohut mõistma. Kuidas keegi võib mõelda, et ta teab paremini, mis võiks olla meile ungarlastele parem kui meie ise? Vastastikuline austus peab aga olema mõlemapoolne. Võite olla kindlad, et Eesti välisministriga kohtudes ei tõstata ma ühtegi Eesti sisepoliitilist küsimust, kuna ma pole eestlane," toonitab Ungari välisminister Péter Szijjártó Objektiivi peatoimetaja Markus Järvile antud intervjuus.

Leht 1 / 8