Silt: rahvusriik


Ivan Makarov: eurokäsna lämmatavas üsas

Mutrikestel pole oma riiki vaja, sest nad on suure riikideülese mehhanismi osakesed, ja kui lähevad katki, siis vahetatakse nad välja Aafrikas või Aasias odavama tööjõu poolt toodetud ersatsanaloogide vastu – vahet pole, peaasi et pambusest hammasrataste ja kõrvitsakoorest akuga suur kolakas roomaks edasi üle Euroopa riikide ja rahvaste, kirjutab Ivan Makarov.

Ungari välisminister Objektiivile: rahvusvahelisse poliitikasse tuleb tagasi tuua vastastikuline austus

"Mina ei saa aru, miks paljude maade poliitikud võtavad endale õiguse asuda teiste maadele, rahvastele ja nende valitsustele loenguid pidama, neid õpetama ja nende üle kohut mõistma. Kuidas keegi võib mõelda, et ta teab paremini, mis võiks olla meile ungarlastele parem kui meie ise? Vastastikuline austus peab aga olema mõlemapoolne. Võite olla kindlad, et Eesti välisministriga kohtudes ei tõstata ma ühtegi Eesti sisepoliitilist küsimust, kuna ma pole eestlane," toonitab Ungari välisminister Péter Szijjártó Objektiivi peatoimetaja Markus Järvile antud intervjuus.

Le Pen ja Salvini "ehitavad alternatiivi Euroopa Liidule"

Prantsuse erakonna Rahvuslik Liit (endine Rahvusrinne) liider Marine Le Pen kohtub esmaspäeval Itaalia pealinnas sealse siseministri Matteo Salviniga, "et arutada … majanduskasvu ja sotsiaalseid väljavaateid rahvusriikide Euroopas.

Leht 1 / 7