Ämblikuvõrgud kivist ristil Taani linnakese Lounsi kalmistul 2016. aasta 17. augusti hommikul. Tulenevalt valitsuse mullusest otsusest tuleb riigimeedial hakata tuletama rahvale meelde nende kristlikke juuri. Foto: Scanpix

Taani kultuuriministeeriumi uues lepingus rahvusringhäälinguga DR rõhutatakse kristluse olulisust, samal ajal kui eemaldatud on sõna "integratsioon".

Programmis sedastatakse, et DR peab oma saadetes selgitama, et Taani "ühiskond rajaned demokraatiale ja selle juured on kristluses."

Uuest lepingust on eemaldatud varasemas tekstis sisaldunud lause, millega kohustati ringhäälingut "tegutsema integratsiooni edendamise nimel Taani ühiskonnas," kirjutab The Local.

Kustutatud lause asemel on nüüd kirjas, et "DR peab töötama selle nimel, et edendada Taanit kui kogukonda, mis ehitub demokraatia, võrdsuse ja sõnavabaduse väärtustele."

Erakonna pressiesindaja kinnitusel on muutused sisse viidud tänu Taani Rahvapartei pingutustele.

Ühe põhjusena, miks tekstist eemaldati sõna "integratsioon", meenutas Morten Marinus, kuidas DR klauslit kuritarvitades korraldas mullu ürituse tähistamaks pidulikult ramadaani lõppu.

Piiskop Athanasius Schneider: immigratsiooni abil tahetakse hävitada kristlik Euroopa