Masterpiece Cakeshopi omanik Jack Phillips peab pärast üürikest hingetõmbeaega jätkama lahingut pervertidega. Foto: Scanpix

USA ülemkohtus "homotordi" nõudjate üle võidu saanud kristlasest pagar Jack Phillips on kistud uude lahingusse "transtordi" ehk soovahetust tähistava kondiitritoote tõttu, mida tahtis tellida transsooline advokaat Autumn Scardina.

Selsamal päeval, kui ülemkohus Phillipsit toetava otsuse langetas, helistas Scardina kristlase pagaritöökotta ning esitas tellimuse valmistada talle "transtort", mis oleks muuhulgas seest roosa ja väljast sinine – peegeldamaks tellija identiteeti.

Phillips keeldus, selgitades helistajale, et on veendunud inimese bioloogilise soo muutumatuses. Küll aga pakkus ta advokaadile müügiks muud kaupa, mis parasjagu letis ostjaid ootas.

Järgnes kuude kaupa torditellimusi, mis pidid kujutama marihuaana tarbimist või olema kaetud varjamatult seksuaalsete sõnumitega ja satanistlike sümbolitega.

Üks meili teel laekunud tellimus tehti kolmekihilisele valgele tordile, mille otsas saatan pidi limpsima ligi 20 sentimeetri pikkust mänguasja: meesterahva suguelundit.

Phillips usub, et kõik need tellimused laekusid Scardinalt, kes on kaevanud pagari Colorado osariigi kodanikuõiguste komisjoni.

Pagar omakorda on oma juriidiliste nõustajate abil algatanud kohtuasja kõnealuse komisjoni vastu, keda süüdistab oma põhiseadusliku sõnavabaduse rikkumises.

Kohtus homoagenda alistanud kristlasest pagar on õhutanud võitlusvaimu paljudes