Marine Le Pen europarlamendis pressikonverentsil. Foto: Yves Herman, Reuters/Scanpix

Euroopa Parlament tühistas neljapäeval Prantsuse Rahvusrinde juhi ja presidendikandidaadi Marine Le Peni puutumatuse kohtumõistmise eest Twitteris jagatud äärmusrühmituse Islamiriik (ISIS, ISIL, IS, Daesh vms) veretööde piltidega seoses.

Nagu vahendab ERR, hääletas seadusandjate enamus Le Penilt puutumatuse äravõtmise eest. Kuidas hääletasid Eesti saadikud Euroopa Parlamendis, ei ole veel selge, kuna vastavasse andmebaasi ei ole andmeid üles laaditud.

ERRi andmetel esitas Prantsuse prokuratuur Le Peni vastu hagi 2015. aastal, kuna too levitas äärmiselt võikaid fotosid ISi veretöödest, mille hulgas oli näiteks pilt USA ajakirjaniku James Foley peata kehast.

Le Pen, kel on Twitteris üle 830 000 jälgija, adresseeris säutsud ühele Prantsuse teleajakirjanikule, kes oli võrrelnud tema erakonda džihadistliku rühmitusega Islamiriik, kirjutab Postimees ning lisab, et vägivaldsete piltide avaldamise eest võib teatud tingimustel mõista karistuseks kuni kolmeaastase vangistuse ja 75 000 euro suuruse rahatrahvi.

Postimehe artikli ülekaalukalt populaarseima lugejakommentaari autor Argo Luude kirjutab, et "see ongi sotsialistide tõeline pale – karistada ei saa mitte kuritegude tegija, vaid nendest rääkija. Ma pole le peni fänn, aga ei saa aru, et mis on selles halba kui ta avaldas fotosid sellest, milline on islamivägivald oma tegelikkuses? Et lumehelbekestel hakkavad käed-jalad värisema? Aga selline ongi elu ja tema reaalsete tahkude mahavaikimine ei muuda neid asju olematuks. Pigem tuleb just rääkida ja lisada nii foto- kui videomaterjale, et vast hakkab ka inimestele kohale jõudma."

Kommentaari ei ole Objektiivi poolt toimetatud.

Le Pen ütles eile, et puutumatuse äravõtmine on katse peatada teda kui Prantsuse presidendikandidaati.

Islamiriik on julgustanud moslemeid julgesti inimeste kallal nuge kasutama, kuid hoiatanud pea eemaldamise eest, kuna see võib võtta liiga palju aega.

"Pea täielikku eemaldamist ei ole soovitav ilmtingimata üritada, sest tehnika mittevaldamise tõttu võib see võtta palju aega," õpetab ajakiri Rumiyah.