Toronto lasteaiakasvataja, kes nimetab end JP Kane'iks, tegutseb paralleelselt ka transvestiidina, propageerides laste seas sooideoloogia põhimõtteid. Ekraanitõmmis YouTube'ist

Märtsi alguses avaldatud teadusuuring väidab, et nii nagu jumestamine võimendab naiste ilu, teeb see ka mehed ligitõmbavamaks.

Teadusajakirjas Plos One avaldatud uuring kannab pealkirja "Jumestamine suurendab meeste nägude veetlevust". Uuringu käigus üritati kahekümne meessoost isiku peal välja selgitada, kuidas jumestamine mõjub nende hurmavusele.

Meeste nägudest tehti kaks fotot, üks tavaline ja teine professionaalse jumestuskunstniku poolt üle värvituna.

Seejärel näidati katse käigus saadud 40 fotot kahesajale hindajale, kes pidid langetama otsuse nägude veetlevuse kohta. Nii mees- kui naishindajad leidsid läbivalt, et värvitud mehed on ligitõmbavamad.

Lisaks selgus, et meeste kütkestavusele mõjuvad hästi erinevad jumestamise stiilid ja seda nii kõigis vanuserühmades kui kõigi rasside puhul.

Väidetavalt on meestel enda jumestamisest kasu ka päris maailmas ja värvitud meestele antakse parema meelega jootraha ning vandekohus langetab nende suhtes kergemaid otsuseid. 

Kuna jumestus suurendab näo kontrastsust ja võimendab näo struktuuri, siis tähendab see, et meeste puhul ka tajutavat mehelikust.

Toimetas Karol Kallas