Facebook tunnistas koostööd USA süvariigiga
Facebooki emaettevõtte Meta juht Mark Zuckerberg saatis Ameerika Ühendriikide kongressi õiguskomisjonile ülestunnistuse, milles vabandab Covidi teabe ja Bidenite perekonna korruptsiooni varjamise pärast.
Facebooki emaettevõtte Meta juht Mark Zuckerberg saatis Ameerika Ühendriikide kongressi õiguskomisjonile ülestunnistuse, milles vabandab Covidi teabe ja Bidenite perekonna korruptsiooni varjamise pärast.
Evolutsioonibioloog Richard Dawkins teatas sotsiaalmeedias 10. augustil, et Facebook kustutas ilma ette hoiatamata ja selgituseta tema konto. Eeldatavalt oli põhjuseks tema seisukoht, et mehi ei tohiks lubada olümpial naistega poksima.
Postimees nendib oma juhtkirjas, et viimastel nädalatel on Facebookist üle käinud justkui omamoodi viirus, mis kustutab segastel asjaoludel inimeste postitusi, kuna väidetavalt ei vasta need sotsiaalmeediaplatvormi reeglitele.
Sotsiaalmeediahiid Facebook andis täna riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni kuuluvatele saadikutele Varro Vooglaiule, Martin Helmele, Kert Kingole ja Anti Poolametsale teada, et piirab nende kontosid, kuna väidetavalt rikuvad nad kõik platvormi kogukonna standardeid.
Mõttekoja Rutherford Institute’i juhid John ja Nisha Whitehead kirjutavad, kuidas tänane lääne ühiskond kipub vägagi sarnanema Lihavõttesaarega, kus inimesed ei saanud aru, kuidas nad oma tsivilisatsiooni hävitasid.
Käesoleva aasta alguses võeti Kanadas vastu seadus, mille alusel peavad suured internetiplatvormid maksma Kanada uudistetööstusele sotsiaalvõrkudes jagatud sisu eest tasu. Facebooki ja Instagrami omanik otsustas lõpetada ära igasuguste uudiste näitamise.
Suurte sotsiaalmeedia ettevõtete nagu näiteks Facebooki ja Google'i teenuste tasuta kasutamise tulemus on ligipääsu võimaldamine enda andmetele, mille alusel meid pidevalt profileeritakse.
Iisraeli kaitsejõudude üksus Üksus 8200, mis algselt moodustati palestiinlaste jälgimiseks, on laiendanud oma tegevust kogu maailmas ja selle töötajad on olulistel kohtadel BigTech-firmades nagu Google, Meta (Facebook), Microsoft ja Amazon.
Ameerika Ühendriikides on puhkenud suurem skandaal, millest selgub, kuidas riigi sisejulgeolekuamet on mitmeid aastaid teinud koostööd Twitteri, Facebooki, Wikipedia ja teiste suurte sotsiaalmeediaplatvormidega, et piirata inimeste sõnavabadust.
Pärast USA ülemkohtu hiljutist otsust, millega eitati põhiseadusliku õiguse olemasolu abordile, on mitmed USA suurfirmad asunud rahaliselt toetama oma töötajate abordisoove, kattes kas osaliselt või tervenisti kulud, mis kaasnevad abordiks mõnda teise osariiki reisimisega.