Kaja Kallas lubab Ukraina sõja viia võiduka lõpuni
Kaja Kallas andis 12. novembril Brüsselis Euroopa Parlamendi väliskomisjonile aru, mida ja kuidas ta hakkab tegema Euroopa Komisjoni kõrge välisesindajana.
Kaja Kallas andis 12. novembril Brüsselis Euroopa Parlamendi väliskomisjonile aru, mida ja kuidas ta hakkab tegema Euroopa Komisjoni kõrge välisesindajana.
Riigikogu noorim liige ja kõige rohelisem rahvaesindaja, reformierakondlane Hanah Lahe, peab “šokeerivaks” Kaja Kallase soovi teha Donald Trumpiga sisukat koostööd.
George Sorose raha eest asutatud mõttekoda Euroopa Välissuhete Nõukogu leiab Euroopa Liidu seisundi uuringus, et Euroopa Liidu poliitika meenutab Barbiemaad. Puhevil enesekindluse ja ksenofoobse suhtumise eest saab kriitikat isegi Eesti endine peaminister Kaja Kallas.
2022. aasta 22. juulil esitasid Varro Vooglaid eraisikuna ja SAPTK Kaja Kallase vastu viimase nipsakuse ja laimamise tõttu Harju Maakohtule hagi. Rohkem kui kaks aastat ja kaks kuud hiljem, 21. augustil, toimus videosilla vahendusel esimene kohtuistung.
Ühendkuningriigi nädalalehe Spectator toimetuse juht Lukas Degutis kirjeldab Toomas Hendrik Ilvese seisukohtadele toetudes Ungari isepäisust ja Euroopa Liidu bürokraatia enesehävituslikku iseloomu.
Välispoliitika eksperdina esineva Toomas Hendrik Ilvese hinnangul on Ungari “riigina nuhtluseks” ja mööda Euroopa Liitu rändab tema sõnul ringi liiga palju Venemaa diplomaate ning spioone.
30. juunil teatas Emmanuel Macron, et toetab Lääne-Sahara piirkonna kuulumist Marokole. Tegemist on Euroopa Liidu jaoks olulise diplomaatilise probleemiga, mida peab hakkama lahendama selle kõrge välisesindaja Kaja Kallas.
Kui võtta selle pähklipureja lõugadega ja rändrohutirtsuparve haardega kahjuri tegevust peaministrina lühidalt kokku, siis mahub see vast lausesse: „Peale mind tulgu või veeuputus," kirjutab sõjaajaloolane Jüri Kotšinev.
Kuigi hiljuti toimunud Euroopa Liidu riigijuhtide mitteametlikul kohtumisel paistis, et Kaja Kallas saab Euroopa Komisjoni kõrge välisesindaja koha, siis tänaseks pole Itaalia peaminister Giorgia Meloni tema kandidatuuriga nõus.
Vastu tuleks võtta seadus, mis keelab riigijuhtide osalemise mitteametlike mõjutusorganisatsioonide, nagu Bilderbergi grupi või trilateraalse komisjoni, kogunemistel ning lisaks sunniks parlamendi ja valitsuse liikmeid ning riigiametite teenistujaid avalikustama oma kuuluvust mõnda salaorganisatsiooni, nagu vabamüürlased, kirjutab Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi.