Ukraina relvatööstus nõuab valitsuselt õigust relvi eksportida
Ukraina relvatöösuste ühenduse sõnul aitaks relvaekspordist teenitud raha suurendada oma sõjaväe tarbeks toodetud laskemoona ja relvastuse hulka.
Ukraina relvatöösuste ühenduse sõnul aitaks relvaekspordist teenitud raha suurendada oma sõjaväe tarbeks toodetud laskemoona ja relvastuse hulka.
Ajakirjanike teabenõuded paljastasid, et suurem osa 130 miljardist dollarist, mida USA Ukrainale on seni eraldanud, jääb Ameerika Ühendriikidesse ja teenib selle huve.
Alates Ukraina sõja algusest on lääne relvatootjate tulud märkimisväärselt kasvanud ja maailma relvatootjate müügi tipus on jätkuvalt Ameerika Ühendriikide ettevõtted.
USA soovib, et Euroopa riigid ostaksid relvastust pigem neilt, kui arendaksid omamaiseid relvatööstusi.
USA president Donald Trump kuulutas välja riikliku eriolukorra, et suruda kongressi vastuseisust ja Jeemeni rängast humanitaarkriisist hoolimata läbi ligikaudu 8,1 miljardi dollari suurune relvatehing Saudi Araabia, Araabia Ühendemiraatide ja Jordaaniaga.
Samal ajal kui USA president Donald Trumpil ja tema liitlastel jagub väidetava Douma keemiarünnaku järgselt tugevalt hukkamõistvaid sõnu Süüria ja Venemaa partnerluse kohta, vaatavad nad aga oma kaubanduspartneri Saudi Araabia poolt sooritatud sõjakoledustele mugavalt läbi sõrmede, leiab Objektiivi toimetaja Martin Vaher.
Endine Alaska kuberner Sarah Palin küsis Breitbartile antud intervjuus, et "miks küll peaksime me olema valmis ohverdama kasvõi ühe oma poegadest või tütardest, kes sinna [Süüriasse] saadetakse?
Nii nagu suurem osa maailma rikkusest on kogunenud imeväikese protsendi rikkurite varasalvedesse, nii on nende kätte koondunud ka otsustusõigus sõja ja rahu üle, kirjutab kolumnist Roland Tõnisson.