Riigikogu opositsioon hakkab umbusaldama justiits- ja digiminister Liisa-Ly Pakostat
EKRE, Isamaa, Keskerakond ja Sotsiaaldemokraadid andsid 11. juunil üle EKRE algatatud umbusaldusavalduse Eesti 200 justiits- ja digiminister Liisa-Ly Pakostale.
EKRE, Isamaa, Keskerakond ja Sotsiaaldemokraadid andsid 11. juunil üle EKRE algatatud umbusaldusavalduse Eesti 200 justiits- ja digiminister Liisa-Ly Pakostale.
Riigikogu võttis tänasel istungil vastu kirikute ja koguduste seaduse muutmise seaduse, mis võimaldab sundlõpetada Moskva patriarhaadile alluva Eesti Kristliku Õigeusu Kiriku (EKÕK) ning Pühtitsa kloostri Kuremäel, kui nad keelduvad kanooniliste sidemete katkestamisest oma emakirikuga.
Gruusia Chiatura linna kodanikud saatsid riigikogu liikmetele kirja, milles nad paluvad kirikute ja koguduste seaduse muutmise seaduse eelnõu mitte vastu võtta, kuna see on vastuolus rahvusvaheliste demokraatlike põhimõtetega.
Gruusia Püha Aleksandria Synceltica naiskloostri iguumenja Anfiia koos õdedega saatis riigikogu liikmetele kirja, milles nad paluvad kirikute ja koguduste seaduse muutmise seaduse eelnõu mitte vastu võtta, kuna see võib rikkuda kloostri rahumeelse elu.
Gruusia Püha Katariina naiskloostri iguumenja Paraskeva koos õdedega saatis riigikogu liikmetele kirja, milles nad paluvad kirikute ja koguduste seaduse muutmise seaduse eelnõu mitte vastu võtta, kuna selle kehtestamine nõuaks Pühtitsa kloostri nunnadelt oma kloostri kirikuseadusest lahti ütlemist ja patu sooritamist ning kujutaks endast nende tagakiusamist.
Riigikogu liige Varro Vooglaid (EKRE fraktsioon) pidas kolmapäeval kirikute ja koguduste seaduse muutmise seaduse eelnõu teisel lugemisel kõne, kus rõhutas, et tegu on häbiväärse usuvabadust rikkuva eelnõuga, mis tunnistab valelikkusest, sallimatusest, kitsarinnalisusest, alaväärsuskompleksist ja väikesehingelisusest.
Kuna Reformierakonna ja Eesti 200 toetus on kahe peale kokku alla 20 protsendi, nõuavad EKRE, Keskerakond ja Isamaa erakorralisi valimisi.
Reformierakonna, Eesti 200 ja sotsiaalistide koalitsioon soovib seadusemuudatusega sundlõpetada Kuremäe kloostri tegevuse. 17. veebruaril pidid kloostri esindajad külmetama riigikogu ees, et lõpuks üle anda pöördumine palvega jätta Eesti suurim klooster alles.
Kuremäel asuva Pühtitsa kloostri iguumenja Filareta Kalatšova küsib oma avalikus kirjas riigikogu liikmetelt, et kas nad tahavad tõesti jääda ajalukku kui saadikud, kes lõpetasid vägivaldselt üle saja aasta Eestis tegutsenud õigeusu nunnakloostri eksistentsi.
Riigikogu võttis kolmapäeval vastu avalduse, mille kohaselt ei tunnusta Gruusia parlamendivalimiste järel moodustatud Gruusia parlamendi, valitsuse ega ametisse määratud presidendi legitiimsust.