Reedel, 4. mail toimus Suurbritannia saatkonna ees mõne päeva jooksul juba teine pikett, et protesteerida väikese poisi Alfie Evansi mõrvamise vastu Briti justiits- ja tervishoiusüsteemi poolt.

Kui kolmapäeval toimunud esimene pikett aeti politsei poolt ebaseaduslikult laiali, siis eilne pikett möödus politsei sekkumiseta – olgugi, et politseipatrull saabus sündmuskohale täpselt piketi alguseks kell 16.00 ja hoidis toimuval silma peal.

Avalik koosolek möödus rahumeelselt ja soliidselt. Ühelt poolt avaldati piketil solidaarsust Alfie Evansile ja tema perekonnale. Teiselt poolt juhiti meeleavaldusega Briti valitsuse tähelepanu tõsiasjale, et lapsed ei kuulu riigile ning et vanemlikest õigustest ülesõitmine, laste haiglasse vangistamine ning nende surmamine vanemate protestidest hoolimata ei ole vastuvõetav.

Neljapäeval, 3. mail saatis SAPTK Politsei- ja Piirivalveameti peadirektorile Elmar Vaherile kirja palvega selgitada, millisele õiguslikule alusele toetudes politsei kolmapäevase meelevalduse lõpetada käskis.

Karistusseadustiku §-i 158 lõige 1 sästestab, et seaduslikult korraldatud avaliku koosoleku takistamise või selle vägivaldse laialiajamise eest võib füüsilist isikut karistada rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega ning juriidilist isikut rahalise karistusega.

SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid on andnud Facebooki vahendusel teada, et kuigi kolmapäevase piketi ebaseadusliku takistamise ja laialiajamisega seonduvalt ei plaanita Politsei- ja Piirivalveameti vastu prokuratuurile kuriteoteadet esitada, oodatakse siiski avalikku vabadust ning kinnitust, et selliseid õiguserikkumisi edaspidi ei korrata.

Fotod: Infox Live