Rootsi Demokraatide liider Jimmie Åkesson pärast 2014. aasta üldvalimisi, kus tema erakond kahekordistas oma toetuse ja haaras 12,9 protsenti häältest, saades 49 kohta parlamendis ja kasvades riigi suuruselt kolmandaks parteiks. Foto: Scanpix

Läinud nädalavahetusel toimunud teledebatil osutus vaatajate arvates parimaks Rootsi Demokraatide juht Jimmie Åkesson, kes võitis nii immigratsioonipoliitika kui kuritegevuse valdkonnas.

Kokku käsitleti debatil, kus osalesid mitmete erakondade liidrid nagu mõõdukate esimees Ulf Kristersson ja roheliste kõneisik Isabella Lövin, lisaks immigratsioonile ja avalikule korrale ka tööturu ja sotsiaaltoetuste teemat, aga ka keskkonnaküsimusi.

Telesaatele järgnenud küsitluse valguses võitis Åkesson nii migratsiooni- kui avaliku korra debatid 30 protsendiga.

“Kokkuvõttes läks kõige paremini Jimmie Åkessonil, kes sai kaks esikohta, ühe teise koha ja kõige halvemal juhul neljanda koha,” ütles küsitlusfirma Novus tegevjuht Torbjörn Sjöström.

Neljandaks platseerus Åkesson keskkonnaküsimustes.

Nagu näitas äsjane küsitlusfirma Demoskop poolt ajalehe Expressen tellimusel korraldatud uuring, on immigratsioon sügisel toimuvate parlamendivalimiste eel rootslaste peamine mureküsimus.

Rootsi Demokraadid: migratsiooniamet keskendugu illegaalide väljasaatmisele