Texase kuberner Greg Abbott. Foto: Scanpix

USA Texase ja Florida osariikide kubernerid keelasid asutustel ja avalikku raha saavatel ettevõtetel nõuda kodanikelt teeninduse eeldusena vaktsiinipasside esitamist, vahendab Travelandleisure.com. Ka Bideni administratsiooni ei plaani teadaolevalt passide kohustuslikuks tegemist, küll plaanib Valge Maja aga anda välja juhtnööri selle kohta, millised passid peaksid olema.

Texase kuberner Greg Abbott andis vastava käsu välja läinud teisipäeval. “Texase kodanikud on naasmas normaalse elu juurde, kuna aina enam inimesi saab ohutut ja efektiivset koroonavaktsiini. Aga nagu olen alati öelnud, on need vaktsiinid vabatahtlikud,” sõnas Abbott. “Vaktsineerime aina rohkem kodanikke ja kaitseme rahvatervist, ilma inimeste isikuvabadustesse sekkumata.”

Floridas ei tohi kuberneri käsul vaktsineerimistõendit nõuda ükski eraettevõte, kes kliente teenindab. Sama keeld kehtib riigiasutustele. New York aga nõuab negatiivse testi või vaktsineerimistõendi ettenäitamist muuhulgas spordirajatiste külastamiseks.

Reutersi teatel ei toeta kohustuslikke passe ka Valge Maja. Küll on aga ilmselt plaanis avalikustada juhtnöörid selle kohta, millised säärased passid peaks olema. Lennufirmade allikate sõnul on aga tõenäoline, et passi võivad USA kodanikelt hakata nõudma välisriigid.

Toimetas Jaanus Vogelberg