Allikas: erakogu

Augusti viimasel nädalal kogunesid Prantsusmaale 35 noort katoliiklast kümnest riigist koos vanemate TFP liikmetega, et nõuda tänavakampaania raames Pariisi Notre Dame'i katedraali taastamist tulekahjueelsel kujul.

Noored mehed kutsus eelneva nädala jooksul toimunud suvekooli raames kohale TFP Student Action Europe, mis on rahvusvahelise organisatsiooni Tradition Family Property (Traditsioon, Perekond, Eraomand) Euroopa noorteharu. Sama organisatsiooni Eesti haru on SA Traditsiooni ja Perekonna Kaitseks.

Mitmes Prantsuse linnas, sealhulgas Thionville'is, Strasbourg'is, Nancys ja Rheims'is aset leidnud kampaania kutsus üles allkirjastama rahvusvahelist petitsiooni Prantsuse presidendile ja kultuuriministrile, mis nõuab Notre Dame'i katedraali taastamist „identselt, nagu see oli" enne tulekahju. Petitsioonile saab allkirja anda siin.

Kampaania oli ajendatud president Emmanuel Macroni väljaütlemistest katedraali aadressil, mis viitasid "tänapäevasele arhitektuursele žestile" ja taastamise jätkuvalt ebakindlale tulevikule,  kuna 16. juulil Prantsuse parlamendis vastuvõetud seadus ei sätesta vaatamata Prantsuse senati eelnevatele katsetele kohustust taastada katedraal esialgsel kujul.

TFP-le omaselt viidi kampaania läbi esteetiliselt mõjusaid teatraalseid vahendeid – kuldse lõvi sümboliga standardit, veripunaseid keepe, korrapäraseid formatsioone, skandeerimist ja elavat muusikat – kasutades. Eestis sai viimati samas stiilis tänavakampaaniat näha 2018. aasta augustis.

Vaata lähemalt fotogaleriist ja TFP Student Actioni Facebooki lehelt.

Koostas Oto Tuul