Isamaa poliitik ja ettevõtja Tõnis Palts Foto: Tõnis Palts/FB

Isamaa poliitiku ja ettevõtja Tõnis Paltsi sõnul soovivad sotsiaaldemokraadid võtta üle Keskerakonna Venemaa kodanikest kohalike omavalitsuse valijate hääled.

Palts kirjutab ühismeedias, et "osside" käekäik kohalikel valimistel sõltub Venemaa kodanikest ja nad pole sellisest "putinismist" valmis loobuma.

"Ossideks" kutsub isamaalane Sotsiaaldemokraatliku erakonna poliitikuid ja väidab, et kui Venemaa kodanikel lubatakse kohalikel valimistel hääletada, ulatub Vladimir Putini mõju ka kohaliku omavalitsuseni.  

"Ossid (sotsiaaldemokraadid) ei taha loobuda sellest sõltuvusest ja tahavad selle putinismi killukese tuua ka uude linnavalitsusse," kirjutab Palts.

Ta kinnitab, et "Isamaa ei saa osaleda [Tallinna linnavalitsuse] juhtimises, mis on Venemaast sõltuvuses".

Isamaalase sõnul kõlab "osside" ettekääne, nagu selliseid asju – Venemaa kodanikelt KOV valimistel hääletamise õiguse äravõtmine – ei saaks Tallinna volikogus lahendada, "haledana". 

"Volikogu ei moodusta ka koalitsiooni, selle moodustavad erakonnad. Volikogu ei kinnita isegi koalitsioonilepingut. Volikogu kinnitab ametisse vaid linnavalitsuse. Erakonnad võivad omavahel kokku leppida mida iganes, mis on seaduslik. Ja Isamaa nõuab, et erakonnad lepiksid nii ruttu kui vähegi võimalik kokku Venemaa mõju tühistamises," kirjutab ta.

Putinismi mõju Eesti poliitikas peab Paltsi sõnul kõrvaldama riigikogu.

Tallinnas elab rohkem kui 461 000 inimest ehk üks kolmandik Eesti elanikest (üle 1,3 miljoni). Eestis elab ligikaudu 83 000 Venemaa kodanikku.

Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna linnavalitsuse kukutamise hinnaks võib olla esialgne kokkulepe, et Reformierakonna, Eesti 200, Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna koalitsiooni linnapeaks saab vene rahvusest Jevgeni Ossinovski.

"Ossideks" kutsuti/kutsutakse kõnekeeles endise Ida-Saksamaa (Saksamaa Demokraatliku Vabariigi; Ostdeutschland) elanikke

Toimetas Karol Kallas