3. veebruaril toimus Toompeal Rüütelkonna maja ees Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks poolt korraldatud suur meeleavaldus valitsuse koroonapoliitika ja sellest tulenevate piirangute vastu. Kohale tulid tuhanded inimesed, kes andsid selgelt mõista, et neile nüüd tõesti aitab valitsuse poolt kehtestatud apartheidirežiimist ja inimeste alandamisest.
"Nagu ma ütlesin ka 23. oktoobri meeleavaldusel, ma olen sügavalt veendunud, et need jõud millega me seisame silmitsi on kurjuse jõud, need on üleloomulikud jõud. Et nende jõududega võidelda, selleks meil on alati kasulik kutsuda appi ka armastuse jõude, häid jõude, valguse jõude," juhatas Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni kaitseks juhataja Varro Vooglaid meeleavalduse sisse, lugedes ette meieisapalve, tehes seda ühtlasi ka samal päeval lahkunud riigikogu liikme Madis Millingu mälestuseks.
"See, et me kutsume appi armastuse vaimu ja et me käitume väärikalt, soliidselt ja rahumeelselt, ei tähenda seda, et me oleksime oma põhimõtetes kuidagi laialivalguvad või pehmed. Kaugel sellest. Me oleme väärikad kodanikud, mitte koduloomad – me ei ole karjaloomad ja me ei allu sellisele kohtlemisele nagu valitsus üles näitab, et meie otsustame, keda me hoiame laudas, keda me laseme karjamaale, keda me kuidas märgistame. Sellisel viisil kodanikke ei kohelda. Need piirangud peavad kaduma momentaanselt. Me ei kavatse oodata 21. veebruarini ja olla jällegi sõltuvad Kaja Kallase armust, et tema vaatab mingeid numbreid, mis vastavalt oma paremale äranägemisele kokku klopsitakse ja mille pinnalt siis otsustatakse, kas meile anda tagasi meie põhiseaduslikud õigused või mitte. Kogu selline lähenemine on põhimõtteliselt ja absoluutselt vastuvõetamatu. Kaja Kallas, kas sa kuuled meid? See on meile vastuvõetamatu ja me ei kavatse sellega enam päevagi leppida. Kõik! Aitab! Nüüd tõesti aitab!" ütles Vooglaid.
"Me ei hakka teiega arutama siin sel teemal, kui kaua me peame veel neid maske näo ees kandma… me lihtsalt ei kanna neid. Vabadele kodanikele ei öelda, et te peate mingit lappi näo ees kandma, mis on tegelikult poliitiline sümbol, mis on allutamise sümbol. Mis on sümbol, millega vägistatakse inimeste südametunnistust ja öeldakse, et teie peate olema justkui poster, mis käib ringi ja levitab meie ideoloogilisi ja poliitilisi positsioone. Selline asi lõppeb nüüd ära. Kõik! Maskid maha! Nii on ja nii jääb," rõhutas Vooglaid.
"Ma tahan rõhutada seda, mida ma olen rõhutanud kõikidel pikettidel, kui me oleme seisnud siin Stenbocki maja ees. Ja peamine sõnum on see, et me peame hakkama väga selgelt endale aru andma sellest, et kurjategijad ei ole üksnes need, kes käivad poes vargil, kes varastavad kellegi käest käekotte, kes viivad läbi kelmusi, pettusi, mõrvasid, vägistamisi, vaid kurjategijad võivad istuda ka valitsuses. Seda on ajalugu palju kordi näidanud, et riigivõimu teostatakse kuritegelikult ja me ei tohi sulgeda silmi selle võimaluse ees, et ka praegusel hetkel see, mida need inimesed teevad on lihtsalt lihtlabane kuritegevus. Kuritegevusega tuleb tegeleda teatavasti viisil, mis on ette nähtud karistusseadustikus ja menetlusseadustikes. Kurjategijate üle tuleb mõista kohut," kuulutas Vooglaid.
"Karistusseadustikus on paragrahv 89, mis käsitleb inimsuse vastaseid kuritegusid, ja kes iganes võtab selle paragrahvi lahti, näeb, mis seal on kirjutatud ja näeb ka seda, et see, mida valitsus teeb nende mõistusevastaste piirangutega, kujutab endast kuritegevust… ja varem või hiljem tuleb nende inimeste üle hakata kohut pidama, täpselt nii nagu Nürnbergi protsessil peeti kohut inimsusevastaste kuritegude toimepanijate üle. Seda me kavatseme nõuda, seda me ei kavatse unustada. Ja me ei aruta teiega siin mitte midagi sellel teemal, kas me tohime käia kohvikutes või kuskil mujal… me hakkame arutama hoopis teise kaliibriga küsimusi," rääkis Vooglaid.
"Vähim, mille eest me peame hoolitsema on see, et tulevastel riigikogu valimistel need inimesed enam mitte mingil juhul riigivõimu juurde tagasi ei pääseks. Et sinna ei pääseks üldse ükski inimene, kes ei ole andnud selget lubadust, et sellist türanliku programmi enam mitte kunagi rakendama ei hakata. Selle eest me peame vabade, väärikate kodanikena kompromissitult seisma. Igal juhul olgu täiesti selge, et need piirangud peavad kaduma kohe, momentaanselt, ilma mingisuguse viivituseta. Lõpetage ära see jutt 21. veebruarist, see ei ole absoluutselt vastuvõetav," toonitas Vooglaid.
Markus Järvi: Kaja Kallas ja teised, kas te saate aru, millega te olete hakkama saanud?
"Kas te saate aru Kaja Kallas, Tanel Kiik, Kristian Jaani, Elmar Vaher ning lugematud ülemad ja alamad ametnikud, apartheidirežiimi kellassepad ja peenhäälestajad, roosa maskiga taskudiktaatorid, millega te olete hakkama saanud," küsis Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi.
"Oma väikese hingega olete muutnud väikeseks kõik selle, mis kunagi oli suur. Madaldanud olete te kõike seda, mis on üllas, aga armetusest olete teinud uue õilsuse. Ilusa olete muutnud plastikusse pakitud kitšiks, aga selle, mis on meile kallis ja mida me armastame – meie oma riik, rahvas ja selle vabadus – olete suutnud muuta tülgastavaks koloniaalvõimuks, meile tundmatuks monstrumiks, mis hävitab Maarjamaad ja tema rahvast," nentis Järvi.
"Saate aru Kaja Kallas ja teised, mida te olete teinud selle riigi ja rahvaga? Rüvetanud olete te kõike, mida olete puutunud, aga puutunud olete te peaaegu kõike. Aga mis kõige hirmsam ja pahaendelisem – valest olete te teinud uue tõe ning olete seda kuulutanud tänavatel ja majade katustelt. Vähe sellestki, kõiki neid, kes teie uut tõde ei usu ega seda tunnista, olete te asunud taga kiusama ja välja tõrjuma," rääkis Järvi.
Martin Helme: Kaja Kallase lubadused on meie petmiseks
"Eile õhtul anti meile siis teada, et valitsus on kokku leppinud natukene meile järgi anda, et me maha rahuneksime ja siia ei koguneks. Meile on lubatud, et võib-olla kahe nädala pärast me mõtleme, vaatame, otsustame, et võib-olla me midagi teeme lihtsamaks või tühistame midagi… see on võlts lubadus, see on meie petmiseks, nagu kogu koroonapoliitika viimased kuud on olnud üks suur petukaup on ka see petukaup," kõneles Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme.
"Me ei pea selle järgi võtma oma suunda. Mul on kõigile üleskutse: kuna me kõik teame, et valitsus saab oma legitiimsuse rahvalt, siis meie ei lohise valitsuse otsustamatuse järel, vaid meie näitame valitsusele teed oma otsustavusega. Juba täna lõpetame kõik igal pool koroonapassi küsimise ja näitamise. Ettevõtted, kes on abi palunud, küll kirjade ja kohtumistega valitsuselt, sest et koroonapoliitika on nad ajanud pankroti äärele, on saanud korduvalt ainult ühte näppu näha valitsuse suunast. Ettevõtjad, kas te sellise valitsuse räpast tööd teetegi edasi? Ärge tehke! Käituge nagu Elvis Brauer, ärge küsige neid koroonapasse. Meie ei näita ja teie ei küsi," ütles Helme.