Silt: Kristian Jaani


AVALIK KIRI ⟩ Varro Vooglaid: ärge visake häid politseinikke üle parda!

Ärgem lubagem koroonakriisis inimlikkusel ja usaldusel kaotsi minna, kirjutab SAPTK juhataja Varro Vooglaid avalikus pöördumises PPA peadirektori Elmar Vaheri ja siseminister Kristian Jaani poole, kutsudes neid mitte panema Eesti riiki ja ühiskonda truult teeninud politseinikke ultimaatumi ette, kus valida on kas vaktsineerimise või elukutse, karjääri ja oma perekonna sissetuleku kaotamise vahel.

JUHTKIRI ⟩ Kes ja kuidas vastutab politsei võimu kuritarvituste eest?

Mis mõtet on kodanikel Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) poolsete võimu kuritarvituse vastu kohtusse pöörduda, kui ka jõustunud kohtuotsusega kinnitust leidnud kuritarvituste eest ei pea mitte keegi mitte mingit vastutust kandma ei ametkondlikul ega poliitilisel tasandil, küsib Objektiivi toimetus juhtkirjas.

Kristian Jaani: usaldan Elmar Vaherit

Siseminister Kristian Jaani leiab EPLis avaldatud arvamusloos, et kuigi ohust põhiseaduslikule korrale rääkinud politsejuht Elmar Vaher oleks pidanud "täpsemalt väljenduma", usaldab minister teda endiselt.

Elmar Vaher: ma pole valetanud

Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ütles ERRile, et ta ei ole Toompea meeleavalduste kohta tehtud KAPO ohuhinnangu sisu kohta valetanud ning ametist lahkuda ei plaani, kuna tunnetab peaministri ja siseministri jätkuvat usaldust.

Leht 1 / 2