Parun Rotschild IV Londoni peal patseerimas. Foto: Xposurephotos.com/Scanpix

Šveitsi suurpanga Credit Suisse värskeima globaalse jõukuse raporti valguses on käputäie tegelaste kätte kogunenud pretsedenditult pirakas ports rikkust ja vara.

Püramiidi alumised kihid paistavad olevat asjade arengu pärast järjest pahasemad, mis võib selgitada viimaste kuude “šokeerivaid” poliitilisi tagasilööke, kirjutab Zero Hedge.

Varakate inimeste osakaal on pöördvõrdeline maailma elanikkonna kasvuga ning neid, kel hinge taga enam kui miljon dollarit, on tänavu maailma peale pelk 33 miljonit. Mis teeb laias laastus 0,7 protsenti täiskasvanutest.

Allapoole vaadates võib täheldada, et umbkaudu 3,5 miljardi täiskasvanu netoväärtuseks on alla 10 000 dollari. Majapidamiste väärtusena võrdub see kokku ligikaudu 6 triljoni dollariga (kusjuures üleüldse on majapidamistel maailmas 255 triljoni dollari väärtuses vara).

Sinna vahepeale jääb nn globaalne keskklass ehk miljard inimest, kelle viha vindumise pärast tegi tõenöoliselt võimalikuks nii Brexiti kui Trumpi.

Alles aastal 2010 oli püramiidi tipus turnijate varanduste summa tühised 69,2 triljonit dollarit. Kuue aastaga on kogus vaat et kahekordistunud.

Kes arvab ära, kuidas on käinud alumise korruse elanike käsi? Õigus – halvasti ehk 8,2 triljoni juurest 6,1 triljoni peale. Kehvemas seisus on tänaseks ka keskklass.

Püramiide imetleda ja lähemalt lugeda saab siit.