Foto: bennymarty/Bigstockphoto.com

Ameerika Ühendriikide president Donald Trump teatas Twitteri vahendusel, et end nn transsooliseks pidavate inimeste koht ei ole USA armees, kuna see toob kaasa hiiglaslikud meditsiinilised kulutused ja suure segaduse, vahendab LifeSiteNews.com.

Barack Obama valitsemise ajal kehtestati USA-s kord, mille kohaselt võisid avalikult nn transsoolised inimesed armees teenida. Hiljuti väljastas USA armee ka juhtnöörid, mille kohaselt peaks naised olema valmis käima duši all koos nö transsooliste meestega.

Nüüd aga paistab, et vasakpoolsete püüdlused võidelda armee personalile välja võimalus teostada riigi kulul nn soovahetusoperatsioone on Trumpi vastuseisu tõttu liiva jooksmas.

Alles käesoleva kuu alguses hääletasid 24 vabariiklaste partei saadikut koos demokraatidega selle poolt, et USA maksumaksjad tasuksid oma soolise identiteedi osas segaduses olevate sõdurite nn soovahetusoperatsioonide eest.

Viimastel aastatel on armees aset leidvad seksuaalrünnakud ja vägistamised saanud meedia kõrgendatud huvi objektiks. Käesoleva aasta maikuus teatas Pentagon, et kunagi varem pole armees leidnud aset nii palju seksuaalseid rünnakuid kui viimasel aastal. Vähemalt üks uuring on jõudnud järelduseni, et armees teenides on naistel suurem tõenäosus saada kaassõduri poolt vägistatud kui vaenlase relva läbi tapetud.

2016. aastal võttis USA kaitseministeerium vastu otsuse, mille kohaselt lubatakse nn transsoolistel inimestel teenida sõjaväes vastavalt neile meelepärasele sooidentiteedile.

2011. aastal tühistati aga varem USA sõjaväes kehtinud põhimõte "ära küsi, ära räägi", mille tulemusel said armees töötamiseks võimaluse ka end avalikult homo- ja biseksuaalideks pidavad isikud.

USA merevägi annab teada: osaleme juunis üleriigilises "lesbide, geide, biseksuaalide ja transsooliste uhkuse kuu tähistamises"