Erukindral Michael Flynn Foto: Scanpix

President Donald Trumpi endine nõunik hoiatas äsja antud intervjuus ameeriklasi, et nii tsentraalvõimu poolt kontrollitud digivaluuta kui ka digitaliseeritud koroonapass on saamas kohe reaalsuseks. 

Usutluses Ameerika Kesk-Lääne konservatiivse podcasti Flyover Conservatives saatejuhtidega ütles Flynn, et Ühendriikides on käimas kõikehõlmav võimu usurpeerimine Uue Maailmakorra ja Maailma Majandusfoorumi agentide poolt, kelle prioriteetide hulka kuulub muuhulgas tsentraalselt kontrollitud digitaalse valuuta kasutuselevõtt. 

Flynni sõnul on maailma 20 suurimat tööstusriiki koondava foorumi G-20 juhid konsensusel, et USAst peaks saama maailmas juhtriik digitaalse vaktsiinipassi rakendamisel. Vastav otsus on kooskõlas president Bideni erakorralise määrusega 14067, mis allkirjastati 2022 märtsis ning mis hakkas kehtima 13 detsembril 2022. 

Flynni väitel asutakse plaani ellu viima alustades riigiasutustega, ent selle hõlmatusse kaasatakse kogu elanikkond, kelle üle omandab valitsus järk-järgult kontrolli, mis on ajaloos pretsedenditu. Tema sõnul saab USAs rakendatav süsteem sarnanema Hiinas juba kehtiva rahvastiku kontrolli mudeliga, kuid selle erisusega, et nii füüsilistele kui juriidilistele isikutele omistatakse "süsiniku jalajälje" ning sotsiaalse- ja keskkonnateadlikkuse skoor. 

Toimetas Adrian Bachmann