2016. aasta lõpus Donald Trumpi uurima määratud FBI agendid olid juurdlusbüroo potentsiaalselt illegaalse käitumise tõttu nii närvilised, et ostsid endale lausa kindlustuspoliisid, mille eesmärk oli neid hilisemate võimalike paljastuste korral kaitsta. Samuti selgub, et agendid kahtlustasid FBI juhtkonda Clintoni toetamises ja pidasid kogu protsessi vandenõuteoreetiliseks, vahendab Federalist.
FBI töötajate omavaheliste vestluste salvestused avaldas kohtuprotsessei raames Trumpi endise rahvusliku julgeoleku nõuniku Michael Flynni advokaat Sidney Powell.
"Tegime kõik endale professionaalsed vastutuskindlustuslepingud," kirjutas üks agent 2017. aasta jaanuaris samal päeval, kui CNNile lekitati info sellest, et toonane FBI juht James Comey oli Trumpi kurikuulsa Steele'i toimiku asjus briifinud.
Seda briifingut kasutas FBI ettekäändena, et legitimiseerida demokraatliku partei ja Hillary Clintoni kampaaniameeskonna poolt rahastatud illegitiimset toimikut, mida peetakse nüüdseks suuresti Vene luureteenistuste desinformatsiooni sünnitiseks.
Agendid olid muuhulgas mures selle pärast, kuidas uus justiitsminister suhtuks FBI poolt Trumpi suhtes algatatud uurimisse. "Uuel justiitsministril võib olla küsimusi…siis bla bla bla….oleme kõik suures jamas," kirjutas üks.
FBI agendid rääkisid omavahel ka sellest, kuidas nende hinnangul tegeles juurdlusbüroo juhtkond vandenõuteooriatega. "Ma räägin sulle, mees….kui see asi kunagi avalikuks tuleb, küsitakse karme küsimusi. Suur osa neist saab puudutama seda, kuidas see uurimine on väljunud loogika piiridest," kirjutas üks.
"[TSENSEERITUD] on üks suurimaid vandenõuteoreetikuid. See tüüp reisis koos tollega, see omakorda kasutas kolmandat oma viisa saamiseks, kolmas tüüp elab armeebaasi lähedal, järelikult…" kirjutas teine.
Avalikustatud infost selgub lisaks, et FBI kasutas Flynni isiklike finantstehingute järgi luuramiseks nn rahvusliku julgeoleku kirju. Tegu on juriidilise instrumendiga, mille abil saavad luureteenistused isikuid jälgida ilma kohtu loa ja järelvalveta. Ühe agendi sõnul kasutati sellist taktikat FBI poolt puhtalt aja võitmiseks.
Samuti uskusid osad agendid, et uurimist juhtiv FBI ladvik pooldas Clintoni valimiskampaaniat. "Ma arvan, et osad neist tüüpidest tahavad, et Clintoni presidendiks saaks," kirjutas üks agentides vahetult enne seda, kui FBI avas Trumpi suhtes nn Crossfire Hurricane uurimise.
Toimetas Jaanus Vogelberg