Koos Donald Trumpi Ameerika Ühendriikide presidendiks saamisega tuleb Euroopa Liidul tõneäoliselt unustada ära Elon Muski ja Viktor Orbáni tagakiusamine.
Kuna Euroopa Liidul on probleeme energiakandjatega, siis on sellel vaja Ameerika Ühendriike rohkem kui USA-l Euroopa Liitu. Nii, nagu Ameerika Ühendriikidele on kombeks, on maailma hegemoon demokraatlike väärtuste jõuline kaitsja ja selle sanktsioone peetakse üheks läänemaailma "pehme jõu" võimsamaks relvaks. Euroopa Komisjon sõdib esiteks sõnavabadusega, mis eriti jõhkra kuju on võtnud sotsiaalmeediaplatvormi X tagakiusamise näol ja ahistab Liidu konservatiivseid valitsusi eesotsas Ungariga, analüüsib uudisteportaal ReMix.
Trump võitis valimised väga suures osas tänu X-i sõnavabadusele ja selle omaniku Elon Muski toetusele. Viimasest saab tõenäoliselt Trumpi uue valitsuse liige ja ta hakkab juhtima valitsuse tõhususe ministeeriumi (Department of Government Efficiency; DOGE). Tõenäoliselt maailma võimsama riigi presidendile X-i kiusamine ei meeldi. Kui Euroopa Komisjon millegi sellisega kavatseb jätkata, siis võib see tähendada erinevaid sanktsioone nii komisjoni vastu üldiselt kui komissaride vastu üksikult.
Tänu Trumpi võidule võib sõnavabadus suureneda teisteski sotsiaalmeedia kanalites ja koos sellega märkimisväärselt väheneda tsensuuritööstuskopleksi mõju mõlemal pool Lompi.
Samamoodi on Trumpi ennast kiusatud taga väärteabe levitamise ja vihakõne jutuga ning ta võib selliseid seadusandlikke algatusi näha rünnakuna demokraatia vastu.
Kui Euroopa riigijuhtidest on mõni inimene, kes on Trumpiga soojades suhetes ja poliitiliselt ühel meelel, siis tema nimeks on Viktor Orbán. Sellest johtuvalt pole Brüsseli poolt vaadates eriti arukas Ungari ja teiste konservatiivsete liikmesriikide kiusamisega "õigusriigi põhimõtete kaitsmise" ehk nende päris-konservatiivsete valitsuste ettekäändel jätkata.
Euroopa Liidu suurriikidest on põhjus olla murelik Saksamaa uusliberaalsel valitsusel ja seda toetaval nomenklatuuril. Riigi konservatiivse partei Alternatiiv Saksamaale toetus kasvab mühinal ja see on režiimi lakkamatute rünnakute ohver kuni sinnamaani, et põhiseaduse kaitsmise amet (Saksamaa kaitsepolitsei) peab seda äärmuslikuks organisatsiooniks ja selle liikmed on lakkamatu jälgimise all. Suur hulk uusliberaalseid poliitikuid soovib AfD ära keelata. See kõik on äärmiselt demokraatia vaenulik ja võib pälvida Ameerika Ühendriikide uue valitsuse tähelepanu.
Suvel sulges Saksamaa sotsialistist siseministri Nancy Faeseri käsul suvel maskis hambuni relvastatud politseiametnike tormijooksuga konservatiivse väljaande Compact. Viimase sulgemiseks ei küsinud sotsialist isegi kohtu luba. See on nii demokraatia kui õigusriigi põhimõtete räige rikkumine.
Lisaks mõjutab Trumpi võit tõenäoliselt Euroopa Liidu sisserändepoliitikat ja seda karmistamise suunas.
Toimetas Karol Kallas