USA välisminister Rex Tillerson läinud pühapäeval oma Harley-Davidsoni sadulas. Foto: Scanpix

Arvukate konservatiivselt ja patriootlikult meelestatud ameeriklaste rõõmuks osales tänavusel veteranide mälestusüritusel Washingtonis ka USA kaitseminister Rex Tillerson.

Suurüritust Rolling Thunder on korraldatud alates 1988. aastast, eesmärgiga austada langenuid, meenutada teadmata kadunuid ning õhutada vaprust ja armastust isamaa vastu.

Ühtlasi on üritus kantud igatsusest, et sellised tragöödiad nagu Vietnami sõda ning sellele järgnenud segadus iial ei korduks.

Nagu kirjutas portaal The Conservative Tree House, sattus Tillerson küll vältimatult mitmetele piltidele teiste osalejatega, kuid hoidis talle omast madalat profiili.

Kindluse mõttes sõitsid ministri läheduses omaenda mootorratastel kaks turvatöötajat.

Mulluste presidendivalimiste lähenedes inspireeris Donald Trump liikumise Bikers for Trump, kes olid omaenda sõnutsi valmis tema toetajate kaitseks välja astuma – mis ei jäänud vaid sõnadeks.

Ühiskondlikku ärksust on tsiklimehed ilmutanud mitmetes maailma maades.

Aasta 2015 suvel kihas Eesti meedia Vao külla sealseid liigse pagulaskoorma alla sattunud elanikke toetama sõitnud sadade tsiklimeeste mürinast.

Hiljem oldi sunnitud tunnistama, et üritus möödus intsidentideta.

Pagulaskeskusest möödudes tegid mehed küll oma masinaile korraks täiendavalt gaasi andes ähvardava törtsu, kuid maja ise oli sel ajal inimtühi – aktivistid olid asukad ära ekskursioonile viinud.

Tsiklimehed vuravad võitlusse sündimata laste eest