USA president George W Bush esinemas lennukikandja USS Abraham Lincoln pardal, milles teatas, et Iraagi sõda on läbi, 29.10.2003 Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide ilmselt kõige populaarsema telesaatejuhi Tucker Carlsoni sõnul ründab Ameerika Ühendriikide föderaalne süvariik president Donald Trumpi põhjusel, et ta on põhimõtteline sõjavastane.

Kolmandas, 13. juunil avaldatud Twitteri saates Tucker on Twitter, mis kannab pealkirja "Kaalul on Ameerika Ühendriikide põhimõtted", leidis Carlson, et Trumpi vahistamine pole ainult poliitiline, vaid ka ideoloogiline.

Saatejuhi sõnul on Trumpist saanud "inimajaloo suurima ja kõige võimsama organisatsiooni – milleks on Ameerika Ühendriikide föderaalvalitsus – verivaenlane, kuna ta paljastas selle Iraagi sõja valed". 

"Me [Ameerika Ühendriigid] ei oleks pidanud kunagi Iraaki [sõtta] minema. Me oleme Lähis-Ida muutnud ebastabiilseks. Nad [süvariik] valetasid, nad rääkisid, et seal on massihävitusrelvad. Ja nad teadsid, et seal midagi sellist ei ole. Seal ei olnud massihävitusrelvi," rääkis Trump 2016. aastast pärit esinemisel, mida Carlson oma Twitteri saates näitas.

Carlson jätkas: 

"Donald Trumpi süüdistamine on silmnähtavalt poliitiline. Ta on sõna otseses mõttes Joe Bideni kõige tõsisem poliitiline vastane. Tema pooldajate hulk vabariiklaste seas on üle 60 protsendi. Mille pärast Joe Biden teeb seda, mida ükski president pole varem söandanud teha. Ta kasutab jõuameteid, et panna oma peamine rivaal vangi. See kõik juhtub just praegu. Kui keegi räägib, et midagi sellist ei toimu, siis ta valetab teile. Kuid tegelikult on asi veelgi hullem. Trumpi süüdistamine ei ole ainult poliitiline. See on ideoloogiline. Mitte keegi, kellel on Trumpi moodi vaated, ei tohi siin riigis saada võimu juurde. Kui keegi kritiseerib meie sõdasid, siis on ta poliitikas kõlbmatu. Kui keegi teeb seda jätkuvalt, siis paneb süvariik ta vangi. Selline on Washingtoni sõnum. Seda ei tee ainuüksi Demokraatlik Partei, vaid mõlemad parteid."  

Carlson juhtis tähelepanu, kuidas miljardid dokumendid on salastatud, kuna tegemist on "kastisüsteemiga", milles tavalised ameeriklased ei tohi teada, mis toimub.

Ta selgitas:

Washington on pealinn, kus asutuse märgukirjad tööliste püha (Labour Day) tähistamise kohta on salastatud, kuna kõik on salastatud. Teie valitsus on salastanud üle miljardi föderaalse dokumendi, millest suurem osa on surmigavad, mõttetud ja ei kujuta kellelegi mingit ohtu ning need on salajas luku taga. Te ei saa neid näha, sest te võite olla küll USA kodanik, kuid päriselt te seda siiski ei ole. Mille pärast pole teil vajalikke lubasid, et teada, mis tegelikult toimub. Lisaks, seda ei tehta eesmärgiga muuta Ameerika Ühendriike turvalisemaks. Samamoodi nagu Covidi piiranguid ei kehtestatud, et te oleksite tervemad. Ei. See on kastisüsteem. Selline on asja mõte ja teie olete selles hierarhias kõige alamal astmel (puutumatud)."

Carlson kritiseeris Trumpi valitsuse endist Luure Keskagentuuri (CIA) juhti ja riigisekretäri Mike Pompeot, kes olles üks paljudest nomenklatuuri hulka kuuluvatest poliitikutest, "pugesid mehe ees, kelle osas nad tajusid instinktiivselt, et talle meeldib meelitamine, milline Trump kahtlemata on" ja seda tehti eesmärgiga "õõnestada tema uut valitsust seesmiselt". 

Carlson näitas teisipäeval Fox Newsi uudistesaates sõna võtnud Pompeo esinemist, milles viimane väitis, et kuna Trump hoidis enda juures Valge Maja dokumente, siis "seab see ohtu Ameerika Ühendriikide sõdurid, meremehed, õhuväelased ja merejalaväelased".

Carlsoni sõnul:

"Pompeo lubas, tegelikult kinnitas vandega, et ta toetab presidendi tegevuskava. Miks? Sest nii toimib demokraatia. Te hääletate [presidendi]kandidaadi poolt usus, et tema määratud ministrid viivad ellu poliitikaid, mille poolt te hääletasite. Asi pole siinkohal presidendis. Asi on teis, valijates. Kuid Pompeo sedasi ei teinud. Ta isegi ei üritanud Trumpi tegevuskava ellu viia. Ta õõnestas Trumpi korduvalt antud lubadust, et Ameerika Ühendriigid ei sekku välisriikide siseasjadesse ja taotlevad rahu. Kuid Pompeo üritas igal võimalusel, igal oma ärkveloleku tunnil, õhutada mingit kauge maa sõda, olgu siis selleks Iraan, Süüria, Venemaa või Põhja-Korea. See nimekiri on pikk." 

Saatejuht jätkas, et Trump "on ainus inimene, kellel on tegelik võimalus saada presidendiks ja kes on Washingtoni pikka aega kestnud mõttetute sõdade vastu. Selle eest, ainult selle ühe asja eest, tahavad nad Trumpi kõrvaldada enne kui teie saate tema poolt hääletada".

Carlson jätkas, et valijatel on õigus hääletada endale sobivate poliitikute poolt ja seda isegi siis kui kandidaat ei soovi sõda Venemaaga. Kui see võimalus ära võetakse, siis on tegemist demokraatia hävitamisega ja see peaks inimesed murelikuks tegema. 

"Jah, Donald Trumpil on palju vigu, kuid tema patud on pisikesed, kui hakata neid võrdlema tema süüdistajatega. Oma tänases elus me ei vali endale märtreid. Me saame valida ainult oma põhimõtteid ja selle poolest on Ameerika Ühendriigid ohus," lõpetas Carlson. 

Carlsoni kolmandat saadet on käesoleva uudise kirjutamise hetkeks vaadatud ligi üheksa miljonit korda.

Toimetas Karol Kallas