Charié haigla Berliinis Foto: Scanpix

Kuulsa Berliini Charité haigla endine peaviroloog Detlev Krüger kirjutas kolleegidega avaliku kirja valitsusele nõudes lastele seatud piirangute lõpetamist, tervete laste testimise lõpetamist ja kritiseerides laste vaktsineerimist, vahendab Welt.

"[Laste] osavõttu kultuurist, haridusest ja teistest sotsiaalse elu tegevustest ei tohi seada sõltuvusse vaktsineerimisest," kirjutavad Saksa valitsusele saadetud avalikus kirjas mitmed tuntud Saksa viroloogid, epidemoloogid ja arstid.

"Piirangutest tulenevad tõsised haridus- ja arenemisvõimaluste kui ka psüühilise ja füüsilise tervise kahjud on kõikehõlmavalt dokumenteeritud ja ümberlükkamatud. /…/ Piirangud ja kaitsemeetmed peavad olema fokusseeritud riskigruppidele, mitte lastele ja noortele," osutavad allakirjutanud.

Arstid juhivad tähelepanu sellele, et ka 2020/2021 ütlesid mõned eksperdid ilma igasuguse teadusliku tõenduseta, et tollane viirusvariant Alpha hakkab koolides kiiresti levima ja ohustab tugevamini lapsi ja noori. Mõlema puhul aga eksiti.

"Aasta hiljem kogeme me Omikroniga déjà-vu'd: aina enam nõutakse lasteaedade ja koolide sulgemist. Omikroni viirusvariant levib küll kiiremini ja seetõttu on praeguses laines koolides, lasteaedades ja lastehaiglates – paljudel juhtudel kõrvalleiuna – rohkem nakatumisleide. Ometi ei ole ühtegi viidet, et Omikron oleks laste tervisele kõrgem risk. Pealegi viitavad kõik uuringud Omikroni tüve vähesele haigusriskile, seda eriti lastel," seisab avalikus kirjas.

Ühtlasi nõuavad arstid laste masstestimise ja vaktsineerimata laste stigmatiseerimise lõpetamist.

Toimetas René Allik