EKRE esimehel Martin Helmel on põhjust rõõmustamiseks. Foto: EKRE

Turu-uuringute AS-i jaanuarikuise küsitluse kohaselt lahutab liidrikoha eest heitlevat Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) ja Reformierakonda kõigest üks protsent. Reformierakonna toetus on langenud 26 protsendini ning EKRE toetus on tõusnud 25 protsendini.

Turu-uuringute AS viis küsitluse erakondlike eelistuste kohta läbi vahemikus 12. kuni 20. jaanuarini. Küsitluse tulemusena selgus, et 26 protsendilise toetusega on endiselt populaarsem partei Reformierakond, kuigi nende toetus on langustrendis. Napilt Reformierakonna kannul on aga EKRE 25-protsendilise toetusega. Nendele järgneb Keskerakond, keda toetab 16 protsenti küsitletutest.

Esikolmikust jääb välja aga neljandal kohal olev Eesti 200 13-protsendilise toetusega. Pingereas jagavad viiendat kohta Isamaa ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond, mil mõlemal on toetuseks 7 protsenti.

Pingerea lõpuosas on aga 2-protsendilise toetusega Erakond Eestimaa Rohelised ja 1-protsendilise toetusega Parempoolsed, mis mõlemad jäävad hetkeseisuga alla valimiskünnise. Üksikkandidaate toetab 2 protsenti küsitletutest.

Turu-uuringute AS-i juhi sotsioloog Tõnis Stambergi sõnul võib oluliste muutuste võimalikuks põhjuseks olla EKRE kampaania aktiivne algus: „Kui vaadata kampaaniaid ja sõnavõtte, siis on selge, et EKRE toimetab kõikide jõududega juba kampaaniarindel, samas kui peaministripartei peab jätkuvalt tegelema suurte küsimuste lahendamisega nii rahvusvahelisel kui ka sisepoliitilisel maastikul."

Toimetas Martin Vaher