Sotsiaalvõrgust Twitter on saanud peale Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi ja kümnete tuhandete konservatiivide keskkonnast väljaheitmist ning USA valimiste ajal olulise teabe piiramist, suur sõnavabaduse ning demokraatia kaitsja – Ugandas.
Twitteri avaliku poliitika osakond üllitas säutsu, millega väljendati oma rahulolematust interneti sulgemise pärast Ugandas. Riigis toimuvad käesoleval nädalal valimised, kus president Yoweri Museveni, kes on ametis olnud 35 aastat, taotleb valijatelt kuuendat ametiaega, vahendab Breitbart.
Käesoleval nädalal on Twitterist saanud sõnavabaduse eestvõitleja ja see kuulutab: "Ligipääs informatsioonile ja väljendusvabadus, sealhulgas avalik arutelu Twitteris, pole mitte kunagi olulisem kui demokraatliku protsessi, eriti valimiste, ajal."
Samuti ei olnud Twitter rahul "sotsiaalmeedia- ja sõnumirakenduste" levi piiramisega.
Twitteri avaliku poliitika osakond säutsus:
Enne Uganda valimisi oleme me saanud teada, et internetiteenuste pakkujatel kästakse piirata ligipääsu sotsiaalmeediale ja sõnumirakendustele.
Me mõistame ilmavõrgupiirangud kindlalt hukka – need on väga kahjulikud, rikuvad inimeste põhiõiguseid ja vaba interneti põhimõtteid.
Ligipääs informatsioonile ja väljendusvabadus, sealhulgas avalik arutelu Twitteris, pole mitte kunagi olulisem kui demokraatliku protsessi, eriti valimiste, ajal.
Enne Ameerika Ühendriikide 2020. aasta novembris toimunud valimisi tsenseeris Twitter New York Postis ilmunud endise USA asepresidendi Joe Bideni poja Hunter Bideni sülearvuti sisu puudutavat artiklit. Hunteri arvutist leitud e-kirjad osutasid, et Joe Biden teadis asepresidendi ametit pidades oma poja tegevusest Ukraina energiaettevõttes Burisma, mida ta on avalikult korduvalt eitanud.
Teised e-kirjad kirjeldasid, kuidas Bidenite pere üritas luua ühisettevõtet ühe Hiina suurfirmaga, millest Joe Biden – "Suur nina" (Big Guy) – pidi saama kümneprotsendise osaluse.
Twitter tunnistas viidatud säutsulõimes samuti, et: "käsoleval nädalal, tihedas koostöös oma partneritega, me sulgesime mitmed kontod, mis ründasid Uganda valimisi. Kui me leiame tõendeid, et nende kontode taga on mõne riigi toetatud osalejad, siis anname me sellest teada oma infooperatsioonide arhiivis."
Toimetas Karol Kallas