Ühendkuningriigi valitsus korraldas sarnaselt Eesti Kaja Kallase esimese valitsusega Covidi ajal massiivse inimeste hirmutamise kampaania ja ühel hetkel uuris terviseminister Matt Hancock, millal võiks uut Covidi tüve "kasutama hakata".
Sarnaselt Kaja Kallase Reformi- ja Keskerakonna valitsuse "nügimise-" ja hirmutamispoliitikatele, mida viidi ellu Teadusnõukoja ning eriti selle liikme Andero Uusbergi ekspertiisi toel, korraldas Ühendkuningriigi valitsus oma kodanike kuuletuma sundimiseks "hirmutamisprojekti" (Project Fear). Saareriigi terviseministri Matt Hancocki sõnul oli vaja avalikkusel "püksid jalast ära ehmatada" (frighten the pants off), et need valitsuse türanniale alluksid, kirjutab Daily Telegraph.
Selleks, et Ühendkuningriigis inimestel enam "pükse jalas ei oleks" ja need alluksid Covidi türanniale, arvas Hancock ühel hetkel, et kasutusele tuleb võtta "uus Covidi tüvi", näitab terviseministri lekkinud kirjavahetus meedianõuniku Damon Poole'iga.
2020. aasta 13. detsembril aset leidnud kirjavahetuse tõlge:
Matt Hancock (MH): Me ehmatame uue tüvega kõigil püksid jalast ära. Kuid probleemiks on asjaolu, et hetkel on kõige tähtsam teema Brexit.
Damon Poole (DP): Jah, nii me saavutame korraliku käitumise muutuse.
MH: Millal me uue tüve kasutusele võtame?
DP: Ma olen selle peale rohkem mõtelnud ja ma arvan, et me peaksime olema ettevaatlikumad. Selle tüvega, ma mõtlen. Ma arvan, et sa ütlesid oma seisukoha varem välja, aga me peame hoidma koolid paberimajandusest / tegevuskavast eemal.
MH: Jah.
DP: Ma arvan, et üht-teist peaks ette võtma, et ülevalt otsast [valitsusest?] midagi ei lekiks. Uue tüvega on seotud suured riskid ja parempoolsed ajalehed hakkavad uuesti survestama, et las see möllab, tuues ettekäändeks, et vaktsiinistrateegiast pole suurt kasu olnud.
MH: Just sel põhjusel me kinnitame vaktsiinide vajalikkust.
Teises kirjavahetuse lõimes, mis toimus kolmanda sulgemisteperioodi ajal 2021. aasta jaanuaris, leidis riigisekretär Simon Case, et "hirmu/süü tegur" on "elulise tähtsusega oma sõnumite võimendamise" juures.
"Millal me uue tüve kasutusele võtame?" küsimust võib mõelda mitmeti, kuid tegemist paistab olevat siiski olukorraga, et vastselt oli välja ilmunud uus Covidi – Alfa elik Kenti – tüvi ja terviseminister arutas, küll pisut kummalisi sõnu kasutades, oma meedianõunikuga, millal sellega inimesi hirmutama hakata.
Teiselt poolt Poole'i arvamust, et uue tüvega peab olema "ettevaatlik", võib mõista, et see tüvi oli kuidagi juhitav.
Hancocki ja Poole'i vestluse taustaks oli olukord, kus Tooride liikmed ei tahtnud midagi enam kuulda karmidest Covidi meetmetest. Samuti oli Ühendkuningriik üks maailma esimesi riike, kus inimesi uute eksperimentaalsete ainetega 2020. aasta detsembri alguses süstima hakati.
Telegraphi paljastused näitavad, et toonase peaministri Boris Johnsoni arvamused kõikusid nii sulgemistes kahtleja kui nende agressiivse pooldaja vahel.
Piirangute ajal hoiatasid psühholoogid valitsust, et "hirmutamistaktika", mida kasutati sulgemiste ja vaktsiinide propagandakampaaniates, on "äärmiselt ebaeetiline" ja suurem hirmutase suurendab mitte-Covidi surmade arvu ja rohkem inimesi saavad endale tõsised vaimsed häired.
2020. aasta suvest pärit sõnumid näitavad, et Hancock kasutas piirangute õigustamiseks teadusuuringuid väga valikuliselt ja neist just selliseid, mis aitasid kaasa tema tegevuskavale.
Juba 2021. aasta suvel elik vähemalt 2022. aasta alguseks oli teadlastele selge, et piirangutest ja sulgemistest ei olnud Covidi vastu mitte mingisugust kasu ja need põhjustasid ainult ühiskonnale üldiselt ja inimeste eludele ning majandusele üksikumalt kohutavat kahju. Samuti ilmub järjest rohkem teaduskirjandust, mis näitab, et Covidi süstidega kaasnevad tihti rasked kõrvalnähud ja terviseprobleemid, ning need ei aita vältida Covidisse nakatumist ega piirata selle levikut.
Toimetas Karol Kallas