Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) juhataja Varro Vooglaid kutsub inimesi tuleva nädala laupäeval, 27. mail kell 12.00 Riigikogu ees toimuvale meeleavaldusele abielu kaitseks ja valeliku poliitika vastu ning palub ühtlasi, et inimesed annaks omapoolse rahalise panuse meeleavalduse kulude katmiseks.

Vooglaiu sõnul korraldab SAPTK suure meeleavalduse selleks, et saata valitsusele selge sõnum erakordselt valeliku poliitika ning selle osana ka abielu tähenduse moonutamise ja homoseksuaalidele võõraste laste lapsendamise õiguse andmise vastuvõetamatusest. Samas rõhutab ta, et selle sõnumi jõud sõltub otseselt inimeste hulgast, kes meeleavaldusele kohale tulevad.

Lisaks palub Vooglaid, et inimesed toetaksid rahaliselt meeleavalduse korraldamist, kuna sellega kaasnevad päris suured rahalised kulutused. Tema sõnul ei ole raske saada annetustest meeleavalduse eelarvet kaetud, aga seda üksnes eeldusel, et paljud inimesed, kes meeleavalduse toimumist oluliseks peavad, ei jäta endale jõukohast rahalist panust andmata.

Ühtlasi avaldab Vooglaid tänu selle eest, kui inimesed jagavad meeleavalduse kohta infot ja kutsuvad inimesi meeleavaldusel osalema. Meeleavalduse kohta info levitamiseks on muu hulgas loodud temaatiline Facebooki sündus.