Ungari välisminister Péter Szijjártó. Foto: Scanpix

Ungari välis- ja kaubandusministri sõnutsi “pole Euroopa liidrite seas kohta” poliitikutel, kes ei tule toime turvalisuse tagamisega kontinendil.

“Euroopa liidrid vastutavad turvalisuse tagamise eest kontinendil ning nendel, kes sellega toime tulla ei suuda, pole kohta Euroopa liidrite seas,” kuulutas Péter Szijjártó.

“Nende töö on teha midagi terrorismiohu vastu võitlemiseks, kuid Euroopa reaktsioonide tase rünnakutele Barcelonas ja Soomes on murettekitav,” ütles minister.

“Euroopa liidrid avaldavad pärast selliseid rünnakuid oma kaastunnet, kuid jätkavad seejärel ütlustega nagu “me ei lase end hirmutada” ja “me ei luba muuta eurooplaste elu”,” jätkas Szijjártó.

Szijjártó sõnutsi on sellised sõnad vaid tühi retoorika ning näitab, et need inimesed “ei saa aru reaalsusest.”

“Kui see ongi kõik, milleks nad suutelised on,” valitseb Euroopa rahvaid Ungari ministri hinnangul suur oht.

“Julgeolekust on nüüd samuti saanud oluline osa reiside plaanimisel Euroopasse ning Euroopa julgeoleku tõelised küsimuses on jätkuvalt lahendamata, kuna paljud ei ole võimelised neid objektiivselt arutama,” ütles ta.

“Tuleb vaadata, kes neid rünnakuid läbi viivad: illegaalsed immigrandid või sisserändajad või sisserändajate järeltulijad ja need, kel pole õnnestunud integreeruda.”

Ta nentis, et “loomulikult on ka neid, kes on edukalt integreerunud, kuid on ka neid, kes ei ole, ning siin-seal on tekkinud paralleelühiskondi.”

Juhtkiri: terrorismi ja illegaalse sisserände eest vastutaval eliidil puudub legitiimsus