Budapestis tegutseva mõttekoja Nézőpont Intézet turvalisuspoliitika ekspert Georg Spöttle kinnitas Objektiivile antud intervjuus, et Postimehe poolt Ungari suhtes levitatavad süüdistused on alusetud ning et on absurdne rääkida Ungari valitsusest kui diktatuurilisest režiimist.
Spöttle selgitas, et Postimehe 1. aprilli juhtkirjas "Jumalaga, Ungari!" esitatud väide, nagu kasutaks Ungari peaminister Viktor Orban meedia kontrollimiseks "putinlikke meetodeid" ja nagu oleks riigi kaks suuremat päevalehte olnud seetõttu sunnitud oma tegevuse lõpetama, on ühemõtteliselt vale.
Samuti on vale Postimehe poolt levitatud väide, nagu oleks Ungari valitsusele hädaolukorraks antud volitused ajaliselt ja sisuliselt (pea) piiramatud, sest esiteks on need volitused antud kuni pandeemia lõppemiseni ning teiseks tuleb neid endiselt teostada kooskõlas põhiseadusega, mille järgimise üle teostab järelevalvet konstitutsioonikohus (vt Ungari põhiseaduse paragrahvid 52 ja 53).
Samuti on oluline, et valitsusele on tavapärasest laiemad volitused antud vaid pandeemiaga võitlemiseks, mitte ükskõik milleks.
Spöttle kinnitas, et kõik hädaolukorra väljakuulutamiseks astutud sammud on kooskõlas põhiseadusega ning et erinevalt Eestist, kus eriolukorra lõpetamine on valitsuse otsustada, võib Ungaris parlament iga hetk hädaolukorra lõpetada.
Olulise asjaoluna tõi julgeolekuekspert välja ka tõsiasja, et rohkem kui 90 protsenti ungarlastest pooldab hädaolukorra ajaks valitsusele tavapärasest laiemate volituste andmist.
Millest veel vestluses juttu tuli, seda kuula intervjuust lähemalt.