Viktor Orbán loomuliku perekonna kaitseks kõnet pidamas. Foto: korraldajad

Peaminister Viktor Orbán kritiseeris suurel pereväärtuste konverentsil World Congress of Families lõikavalt liberaale ning julgustas ungarlasi rohkem lapsi saama.

Oma avakõnes mõistis Orbán hukka Euroopa Liidu "relativismi sünnitava liberaalse ideoloogia, mis solvab perekondi," vahendab LifeSiteNews.

Kuna Ungari on kirjutanud ümber oma põhiseaduse, nii et abielu on sõnaselgelt ühe mehe ja ühe naise vaheline liit, ning rõhutab sündimata laste õigusi, tavatses USA välisministeerium eelmise presidendi Barack Obama ajal Ungarit nn inimõiguste kontekstis teravalt kritiseerida.

Euroopa Parlament on omalt poolt esinenud üleskutsetega kehtestada Ungarile sanktsioone, kuna nende meelest diskrimineerib madjarimaa peaminister homoseksuaale.

Sallivusaktivistid organisatsioonist Southern Poverty Law Centre nimetavad maailma perekonverentsi vihagrupiks, kuna nood on vastu "homoabielule" ning kiitsid Venemaad 2013. aastal vastuvõetud seaduse eest, millega keelustati lastele ja teismelistele suunatud homopropaganda.

Kas tõesti ei võta kooseluseadus meilt midagi ära?