Doktor Jeemenis Sanaa haiglas lapsega. Foto: Scanpix

Kuus aastat pärast Saudi-Araabia poolt juhitud koalitsiooni pommituskampaania algust on Jeeminis langenud 233 000 inimest, kelledest hinnanguliselt 131 000 on surnud kaudselt infrastruktuuride hävitamise ning sotsiaalmajandusliku süsteemi seiskumise tõttu, seisab kirjas ÜRO värskes raportis.

Väljaanne Zerohedge vahendab ÜRO kõige värskemaid andmeid Jeemeni sõjas hukkunute koguarvu kohta. Organisatsiooni andmetel on kuus aastat pärast Saudi-Araabia poolt juhitud koalitsiooni pommituskampaania algust langenud 233 000 inimest, kelledest hinnanguliselt 131 000 on surnud kaudselt infrastruktuuride hävitamise ning sotsiaalmajandusliku süsteemi seiskumise tõttu.

Enamus rohkem kui 100 000st otseselt sõjategevuses hukkunust on surnud saudide juhitud ning USA poolt militaartehnilistelt toetatud pommituskampaaniate käigus.

Sõjategevusele lisaks (ning sageli selle poolt ajendatuna) on Jeemenit tabanud üks katastroof teise järel. Haigused, näljahäda ja kütusedefitsiit on võimaldatud ja võimendatud Saudi-Araabia ja USA embargo poolt, mis on blokeerinud riigi peamised sadamad eesotsas Hodeidah’iga, keelates sageli ka humanitaar otstarbelise kauba sisseveo.

USA ja Ühendkuningriigi toetatud Saudide ja Araabia Ühendemiraatide pommituskampaania käigus otseselt ja kaudselt põhjustatud sadade tuhandete hukkunute saatus pole lääne massimeedias praktiliselt mingisugust huvi ega moraalset nördimust esile kutsunud.

See on teravas kontrastis regiooni teise peamise konflikti ehk Süüria sõja kajastusega, milles hukkunute ülesloetlemine on saanud Lääne meediakontsernide tavapraktikaks.