Emmega. Foto: Rich Johnson/Flickr

Ühendatud Rahvaste Organisatsiooni (ÜRO) "inimõiguste ekspertide" töögrupp on käskinud Poola parlamendil hüljata elupooldav eelnõu, mille eesmärgiks on päästa sündimata laste elud, kes on haiged või mõne puudega nagu Downi sündroom.

Töögrupi teatel kahjustaks selline seadus naiste tervist ning kujutaks endast rahvusvaheliste inimõiguste rikkumist Poola poolt.

Nagu kommenteeris LifeSiteNewsile õigusteaduste professor ja endine Poola asevälisminister Aleksander Stępkowski, puudub "ekspertide" avalduses igasugune loogika.

Esiteks on "emade suremus pärast sündimata lastele seadusliku kaitse tagamist aastal 1993 Poolas dramaatiliselt langenud ning on nüüd üks madalamaid maailmas," ütles Stępkowski.

Teiseks "langeb emade suremus pärast [sündimata laste] elude kaitse tõhustamist veelgi," prognoosis professor.

Professor rõhutas samuti, et "niinimetatud ekspertide" sellises toonis pöördumine Poola parlamendi poole "näitab ülbet suhtumist Poola kodanikuühiskonda ja laiemalt demokraatiasse" kui sellisesse.

Lisaks väljendas ta vastikustunnet selle pärast, et ÜRO väljastas oma upsaka nõudmise 22. märtsil ehk päev pärast omaenda üleilmset Downi sündroomi päeva.

Poola konservatiivid lubavad sündimata laste eest edasi võidelda