Mike Pence ametivannet andmas. Piibel on avatud 2. Ajaraamatu 7. peatüki salmi 14 juurest: "... ja kui siis minu rahvas, kellele on pandud minu nimi, alandab ennast ja nad palvetavad ja otsivad minu palet ning pöörduvad oma kurjadelt teedelt, siis ma kuulen taevast ja annan andeks nende patu ning säästan nende maa." Foto: Kevin Lamarque, Reuters/Scanpix

Ühendriikide asepresident Mike Pence võtab sõna tänasel suurüritusel Washingtonis – elupooldaval meeleavaldusel March for Life, kirjutab The New York Times.

Ajalehe hinnangul on tegemist elupooldava liikumise uue ja kasvava autoriteediga vabariiklaste poolt domineeritud valitsuses.

Marsi 44-aastase ajaloo vältel on see esimene kord, kui asepresident osaleb.

Pence'i sõnutsi on ta väga uhke selle üle, et nad mõlemad Trumpiga pooldavad elu.

Teadaolevalt määrab president Donald Trump paari päeva pärast ülemkohtus Antonin Scalia surma tõttu vabaks jäänud kohale elupooldavate vaadetega kohtuniku.

Iga-aastase suurürituse March for Life presidendi Jeanne Mancini sõnutsi on nad südamest tänulikud president Trumpi administratsiooni toetuse eest nende jõupingutustele.

"Meil on lihtsalt niivõrd hea meel selle üle, mida me juba näinud oleme, vähem kui nädala jooksul Trumpi administratsiooni poolt," ütles Mancini.

"México poliitika (mis keelab välismaiste aborti pooldavate organisatsioonide riikliku rahastamise – toim) taaskehtestati. Nädal aega järjest on nad pressibriifingutel ja intervjuudes meie üritust maininud. Me pole kunagi oma elu jooksul midagi niisugust näinud," ütles ta.