Pilt: BigStockPhoto

Ameerika Ühendriikide kaubandusministri Gina Raimondo sõnul tähendaks TikToki keelustamine, et demokraadid "kaotaksid igaveseks kõik alla 35-aastased valijad".

Raimondo sõnul ei keela ta Hiina Rahvavabariigis loodud, riigi julgeolekut ohustavat ja noorte inimeste psüühikale äärmiselt vastikult mõjuvat lühivideote jagamise rakendust ära, kuna see tooks demokraatide jaoks kaasa nooremate valijate kaotuse, vahendab Bloomberg.

Kaubandusminister andis 1. märtsil intervjuu Bloombergile, milles arvas TikToki keelustamise kohta: "Poliitik minus ütleb, et seda tehes sa kaotad sõna otseses mõttes kõik alla 35-aastased valijad, igaveseks… Olenemata sellest kui palju ma TikToki vihkan – ja ma teen seda, sest ma näen, millist sõltuvust see oma halva saastaga lastes tekitab – siis tegemist on siiski Ameerikaga." 

"Tegemist on Ameerikaga" väljendiga osutas Raimondo ilmselt sõnavabadusele.

Hinnanguliselt on TikTokil Ameerika Ühendriikides ligi 100 miljonit kasutajat. Tegemist on lahendusega, mida Hiina Rahvavabariik kasutab julgeolekuteenistuste hinnangul massiliseks lääneriikide inimeste andmete kogumiseks.

Toimetas Karol Kallas