Mitmed asjaga kursis olevad Ameerika Ühendriikide ametnikud kinnitavad, et peatselt kaob "sõjaliste alltöövõtjate" Ukrainasse saatmise keeld.
Esimese hooga hakkavad alltöövõtjad väidetavalt hooldama ja taastama Ameerika Ühendriikide Ukrainale antud sõjatehnikat. Tegemist on USA demokraatide valitsuse märkimisväärse Ukraina poliitika muutusega, sest seni on kinnitatud, et Ukrainasse ühtegi ameeriklast sõdima ei saadeta, vahendab CNN.
Praegu tegeletakse kaitseministeeriumis kava üksikasjade väljatöötamisega ja alltöövõtjad saavad Ukrainas tegutsemise loa eeldatavalt juba käesoleval aastal.
Demokraadid kinnitavad samas jätkuvalt, et ühtegi USA sõdurit Ukrainasse sõdima ei saadeta.
Seni parandatakse Ukrainas kannatada saanud sõjatehnikat peamiselt Poolas ja Rumeenias. USA sõjaväelased aitavad samuti ukrainlastel tehnikat käitada ja hooldada videosilla või telefoni vahendusel.
Erilist tähelepanu vajava probleemina näevad USA ametnikud F-16 hävituslennukite hooldust, mis peaksid Ukrainasse jõudma käesoleva aasta jooksul.
Alltöövõtjatele hakkab palka maksma USA maksumaksja.
Ameerika Ühendriigid kasutasid ohtralt "sõjaliste alltöövõtjate" abi nii Afganistanis kui Iraagis ja levis arvamus, et nimetatud sõdade kõige suuremad – või ainsad – võitjad on "sõjalise alltöövõtu" teenust pakkuvad ettevõtted. Demokraatide valitsus kinnitab, et mitte midagi sellist Ukrainas ei juhtu ja Ukrainasse lähetatakse korraga kõige rohkem mõnisada alltöövõtjat.
Toimetas Karol Kallas