Foto: Scanpix

USA kodanikeühendus „Ameeriklased maksureformi eest" (Americans for Tax Reform) tuvastas Ühendriikide maksuameti kodulehte monitoorides, et  USA maksuamet on käivitanud uue üleriigilise relvastatud maksuagentide värbamise kampaania. 

Pilguheit USA maksuameti (IRS – Internal Revenue Service) kodulehele kinnitab, et föderaalvalitsus on tõepoolest käivitanud uue kampaania, mille käigus soovitakse palgata massiliselt relvastatud maksukogujaid kõigis 50-s osariigis. Kõige arvukamalt otsitakse uusi maksukogujaid Texase, California, Florida ja New Yorgi osariikidesse. 

Kuulutuses seisab kirjas, et kandidaatidelt oodatakse peamiste töökohustuste seas valmisolekut "kasutada vajaduse korral ülesannete täitmisel surmavat jõudu". 

Kodanikeühendus juhib tähelepanu mitmetele asjaoludele, mida peavoolumeedias USA maksuameti avalikus kommunikatsioonis ei kajastata. Nende seas on tõsiasi, et USA maksuameti relvastatud maksuametnikele esitatud relva käsitsemise nõuded on märkimisväärselt madalad (agentidelt oodatakse vaid ühe relvakäsitsemise treeningu läbimist kord kvartalis) ning statistiliselt esineb relvastatud maksuametnike relvade kasutamise intsidentides rohkem olukordi, kus agent tulistab oma tulirelvast kogemata, mitte sihilikult. 

„Ameeriklased maksureformi eest" informeerib ühtlasi, et Joe Bideni administratsioon on oma "Inflatsiooni vähendamise programmi" raames kulutanud maksuameti täiendavaks finantseerimiseks juba 80 miljardi dollari jagu Ameerika maksumaksjate raha. Kodanikelt võetakse rohkem raha ära, et tulevikus oleks võimalik veel rohkem raha ära võtta. 

Garanteerimaks riigikassa rammusat täitumist on USA maksuamet võtnud vastu kava palgata järgneva kümnendi jooksul veel 87 000 uut maksuametnikku.

Toimetas Adrian Bachmann