Joe Biden koos poja Hunteriga. Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide kongressi liikmete poole pöördus advokaadi kaudu maksuameti töötaja, kelle sõnul varjavad kõrgemad ametnikud Joe Bideni poja Hunteri maksukuritegusid.

Advokaat esindab seni tundmatut maksuameti (IRS) kriminaalse järelvalve eriagenti (Criminal Supervisory Special Agent), kes on äärmiselt tundliku uurimisega seotud 2020. aastast alates. Advokaadi sõnul on Hunterile osaks saanud sooduskohtlemine ja "kõrgel poliitilisel ametikohal" olev isik on Hunteri uurimise kohta kongressile vande all valetanud, vahendab NYPost.

Väidetavalt on vilepuhuja töötanud IRSis üle kümne aasta ja tema väiteid tõestab hulgaliselt dokumente. Vilepuhuja on rikkumistest ja oma kahtlustest teada andnud maksuameti sisemiste kanalite kaudu, kuid seni pole midagi muutunud.

53-aastane Hunter Biden laenas eelmisel aastal kaks miljonit dollarit, et maksta välismaal teenitud tulu pealt ära oma maksuvõlad.

Vilepuhuja soovib, et enne kongressi ees tunnistuste andmist tagatakse talle seadusega ette nähtud kaitse demokraatide poolse tagakiusamise ja kättemaksu eest.

Toimetas Karol Kallas