JP Morgan. Foto: Bigstockphoto

USA suurim pank JPMorgan Chase kavandab massilist üleriigilist pangakontorite laiendamist. Hiidpanga laienemiskava näeb ette järgmise kolme aasta jooksul kuni 500 uue kontori avamist, 1700 olemasoleva haru renoveerimist ning 3500 uue töötaja palkamist. 

USA suurima panga laienemine toimub ajal, mil Ühendriikide väikesed piirkondlikud pangad on viimase aasta jooksul üha kiirenevas tempos kokku kukkunud ning harukontoreid sulgenud. 

"Chase siseneb mitmetele uutele turgudele, sealhulgas madala ja keskmise sissetulekuga turusegmenti ning maapiirkondadesse, kus traditsioonilistele pangateenustele on vähe juurdepääsu. Muuhulgas jätkab Chase oma tegevuse laiendamist sellistes kohtades nagu Boston, Charlotte, New York City, Washington, Minneapolis ja Philadelphia," kirjutas JPMorgan oma pressiteates.

"Välja kuulutatud mitme miljardi dollari suurune programm aitab kaasa kohaliku majanduskasvu turgutamisele, kogukondlike investeeringute kasvule ja kohalike tööliste tööhõive suurendamisele, tuues sedasi majanduslike võimaluste kasvu tuhandete kohalike elanikeni," jätkab pank oma bülletäänis.

JPMorgani samm oma esinduste laiendamiseks on osutunud võimalikuks suuresti USA väiksemate piirkondlike pankade pankrotistumise tõttu. 

S&P Global Market Intelligence analüütikakeskuse hiljutiste andmete kohaselt oli USA pangakontorite arv alles 2009. aastal 100 000 juures, olles 2023 aastal kahanenud 80 000ni. 

Toimetas Adrian Bachmann