Antifa sümboolika. Foto: Far Left Watch

Nädalavahetusel toimus USAs mitu tulistamist, millega olid seotud vasakpoolsed rühmitused. Demokraatlik partei aga teeb endiselt nägu, nagu säärane vägivald oleks "müüt", kirjutab Far Left Watch.

Louisville'is tulistas mustanahaliste relvarühmituse liige laupäeval kogemata kolme kamraadi. Rühmitus oli iroonilisel kombel linnas selleks, et nõuda "õiglust" märtsis politsei poolt maha lastud mustanahalisele naisele.

Aurora linnas avas BLMi toetaja tule sõiduauto pihta, mis ei jäänud sõiduteel protestivate aktivistide nõudmistest hoolimata seisma. Haavata sai kaks inimest.

Image
Aurora tulistaja

Texases Austinis lasi aga autojuht enesekaitseks maha BLMi aktivisti, kes oli teda väidetavalt ise relvaga sihtinud.

Viimane näide kasvavast vägivallast pärineb Columbiast, kus on loodud relvarühmitus Civil Defense Corps. Aktiivselt liikmeid värbav organisatsioon otsib enda sõnul oma ridadesse endisi sõdureid, kes peaksid asuma uurima "vähemuste ja LGBT kogukonna vastu suunatud ähvardusi ja vihakuritegusid".

Facebookis kutsub aga grupp avalikult üles föderaalüksuste liikmeid "näkku tulistama".

Rühmituse juhi Walid Hakimi Facebooki leht on täis BLMi ja kommunismi sümboolikat.

Hakimi väitel toetab nende organisatsiooni ka Columbia linnapea Stephan Benjamin. Selle tõestuseks postitas ta foto endast linnapeaga poseerimas.

Säärastest arengutest hoolimata ignoreerib USA peavoolumeedia pea täielikult kasvava vägivalla põhjuseid ja selle taga olevat ideoloogiat. Nii teatas Kongressi liige Jerry Nadler hiljuti, et jutt Antifa vägivallast ja rüüstamistest on "müüt".

https://twitter.com/fleccas/status/1287538621445296128

Toimetas Jaanus Vogelberg