Vladimir Putin (vasakul) silmitsi Barack Obamaga G20 tippkohtumisel Hiinas. Foto: Aleksei Družinin, AFP/Scanpix

Ameerika Ühendriigid on väidetavalt tõstnud oma kaitsevalmiduse tuumasõja puhuks Venemaaga skaalal DEFCON tasemele 3, kirjutab Express.

Ohuskaalal tõuseb kriitilisuse määr madalaimalt tasemelt 5 kuni tasemeni 1. Tase 3 tähendaks õhuvägede mobiliseerimist 15 minuti jooksul.

Veebilehe DEFCONwarningsystem väitel on olukord "heitlik ning võib kiiresti muutuda." Tasemel 3 oli DEFCON (ingl. k. defence readiness condition viimati pärast 9/11 terrorirünnakuid New Yorgis.

Ametlikke andmeid DEFCON-skaala kohta USA valitsus arusaadavalt ei avalikusta.

Vene kodanikke julgustati laupäeval otsima üles pommivarjendid ja gaasimaskid. Televisiooni vahendusel on antud juhiseid, kuidas tuumarünnakuks valmistuda. NTV videot saab vaadata siit.

Maa-alustesse varjenditesse varjumist on harjutanud 40 miljonit ehk kolmandik Venemaa elanikku. Samal ajal on Kaliningradi oblastisse viidud tuumavõimekusega Iskanderi ballistilised raketid.

Peterburi linnapea on täpsustanud elanikele jagamisele kuuluvaid leivanorme, kui Venemaa peaks langema rünnaku alla – 300 grammi 20 päeva jooksul.

Venemaa on lubanud tulistada alla iga USA hävitaja, mis ründab president Bashar al-Assadi vägesid Süürias.

NBC Newsi andmetel on Obama administratsioon valmistamas ette küberrünnakut Venemaa pihta. "Miks ähvardab Obama vahetult enne USA presidendivalimisi Venemaad Kolmanda maailmasõjaga?" küsib vaatleja ja analüütik Michael Snyder oma blogis The Economic Collapse ning lisab, et avalikult ähvardas venelasi nädalavahetusel ka asepresident Joe Biden.

"Me saadame [venelastele] sõnumi," ütleb Biden salapäraselt naeratades:

https://www.youtube.com/watch?v=25A6cI6QPIo