USA asepresidendikandidaat Kamala Harris koos oma õe, endise Ford Foundationi asepresidendi Mayaga. Foto: Scanpix

USA suuruselt teine erakätes “filantroopne” rahastu Ford Foundation on erinevaid “sotsiaalse õigluse” algatusi rahastanud tervelt 2 miljardi dollariga, paljastab The Federalist. Fondi nõukogus ja juhtkonnas on olnud hulk prominentseid demokraatliku partei funktsionääre. Sarnaselt George Sorose fondile on fondi üks peamisi eesmärke toimiva politsei- ja õigussüsteemi destabiliseerimine, rahast ilmajätmine ja oma kaadriga mehitamine.

Fond rahastab Federalisti uurimustöö kohaselt avalikke kommuniste. Nii andsid nad Obama administratsiooni viimastel kuudel 200 000 dollarit kommunistlikule Maailma Tööliste Parteile, kes kasutas seda Lõunaosariikide Visiooni Alliansi loomiseks. Viimane on aktivistide kollektiiv, kes ahistas eelmisel nädalal toimunud vabariiklaste konventsiooni osalejaid Charlotte’i linnas.

2016. aastal rebis sama grupeering Durhami linnas maha ajaloolise monumendi. Grupeeringu liikmeid kaitses aga kohtus pro bono teine samuti Fordi käest raha saanud advokaatide grupp – Lõunaosariikide Sotsiaalse Õigluse Koalitsioon. Sel aastal toetas Ford marodööre veel 750 000 dollariga.

Marksistlik-leninistlik Dream Defenders (Unistuste Kaitsjad), USA kapitalistliku süsteemi lõpetamist ning vangide vabastamist propageeriv organisatsioon, sai aga Fordi käest 1,1 miljonit. Grupeeringut juhtis demokraatide endise presidendikandidaadi Bernie Sandersi nõunik Phillip Agnew.

Marksistlikud aktivistid toetavad oma strateegia kohaselt demokraatidest linnapeakandidaate ning prokuröriks pürgivaid aktiviste, kes omakorda lubavad kaotada kautsjonid, lõpetada politsei rahastamine ning vabastada vanglast retsidiviste.

“Unistuste kaitsjad” on muuhulgas blokeerinud Florida sildu ja Miami elamukvartalite sissepääse ning tunginud politseinike autasustamistseremooniatele, ähvardades kohalikke elanikke seejuures lõppematu kaose korraldamisega.

Mehitatud demokraatidega

Fordi fondi eraõiguslik staatus on vaid fassaad, mis maskeerib selle tihedat koostööd demokraatliku parteiga. Fondi endine asepresident oli praeguse demokraatide asepresidendikandidaadi Kamala Harrise õde Maya Harris, kes juhtis ka Kamala enda presidendikampaaniat. Sama ametit pidas ka demokraatide presidendikandidaadi Joe Bideni praegune nõunik Cristobal Alex.

Fondi personalijuht Taara Rangarajan oli aastatel 2013–2016 president Obama rahvusliku julgeoleku nõunik. Teine juhtfiguur Xavier de Souza Briggs töötas samuti Obama administratsioonis, juhtides eelarveosakonda.

Fondi nõukogus istuvad aga “virgunud” kapitalistid – Cisco juht Chuck Robbins, Fordi autofirma juht Henry Ford III ning abordihiiu Planned Parenthood ekspresident Cecile Richards.

Suur eesmärk – politseijõudude laiali saatmine

Ford annab miljoneid ka politseilt rahastuse ära võtmist propageerivale liikumisele ja kelgib sellega oma kodulehel. “Oleme näinud meilt raha saavate organisatsioonide juhtrolli muutuste esilekutsumises. Minneapolise linnavolikogu lubas politseijaoskonna laiali saata, Los Angelese linnapea aga kavatseb politsei eelarvest 250 miljonit dollarit vähemuskogukondadele jagada,” kiitles fond.

Linnades, kus politseivastane aktivism on kõige edukam olnud, on mõrvade, kallaletungide ja vägistamiste arv eksponentsiaalselt kasvanud.

Toimetas Jaanus Vogelberg