Václav Klaus. Foto: Martin Strachoň, Wikimedia Commons

Euroopa Liit on vastutustundetu ja ebademokraatlik organisatsioon, mis üha enam meenutab Ida-Euroopa kunagisi kommunistlikke režiime, ütles endine Tšehhi president Václav Klaus.

Klaus, kes oli Tšehhi president aastail 2003–2013, mõistis Euroopa Liidu hukka ideoloogiate järgimise eest, mis piiravad vabadust, vahendab Breitbart.

Stockholmis Euroopa vabaduse auhinda vastu võtmas viibinud Klaus süüdistas ühtlasi praegusi Euroopa liidreid selles, et nood on Euroopa Liidu kavatsuste suhtes pimedad.

Nagu nentis Klaus, õppisid tema kaasmaalased küll kommunismi ikke all vabadust hindama, kuid eeldasid ekslikult, et see kestab igavesti. “Nende 27 aasta jooksul pärast kommunismi langemist oleme me aegamööda hakanud avastama, et elame maailmas, mis erineb sellest, millest me unistasime. Sai selgeks, et vabaduse puudumine ei ole ilmtingimata seotud vaid ühe kurja, totalitaarse ja autoritaarse režiimiga,” ütles Klaus.

“On ka teisi ebademokraatlikke “isme” ja institutsionaalseid moodustisi, mis viivad välja samasuguste tulemuste ja tagajärgedeni.”

Ta selgitas, et tänu Euroopa Liidu juhtivatele ideoloogiatele on Tšehhi “kaugelt sotsialistlikum, kontrollitum ja reguleeritum ühiskond, kui me 27 aastat tagasi ette oskasime kujutada.”

Seepärast on Klausil tunne, et tema maa ja ümbritsev Euroopa on teel tagasi endise kommunistliku ühiskonna suunas.

Klaus süüdistas Euroopa Liitu vaba ühiskonna põhimõtete õõnestamises selliste kontseptsioonide propageerimisega nagu “roheline ideoloogia”, mida ta nimetas “ohtlikuks alternatiiviks traditsioonilisele sotsialistlikule doktriinile.”

Ühtlasi andis Klaus tuld Euroopa “alaharitud” intellektuaalide ja “inimõiguste ideoloogia” pihta, mida nimetas “kodanikuõiguste revolutsiooniliseks eitamiseks” ning katseks õõnestada suveraanset rahvusriiki.

Klaus kritiseeris Euroopa riikide juhte selle eest, et nood oma pead liiva alla on peitnud ega mõista Euroopa Liidu tõelisi kavatsusi: “Nad näivad uskuvat, et Euroopa Liit on rahu tagav riikide konglomeraat, kus “kõik on võrdsed” – [seda aga] orwellilikus mõttes.”

Varasemalt on Klaus süüdistanud Brüsselit migratsioonikriisi sepistamises. “Sõjad türklaste vastu on olnud osa Kesk- ja Ida-Euroopa (ja Balkanimaade) ajaloost läbi sajandite,” on ta öelnud. “Praegused Brüsselis küpsenud plaanid moslemeid üsna ebaloogiliselt Euroopasse paigutada näivad selles kontekstis täiesti absurdsed.”

Kuulake ka Nigel Farage’i sütitavat sõnavõttu selsamal üritusel:

https://www.youtube.com/watch?v=mbSbNZuvqeE