PPA peadirektor Elmar Vaher. Foto.: kuvatõmmis

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektor Elmar Vaher sõnas Delfile, et pole kunagi öelnud, et Toompea meeleavaldustega seoses oleks põhiseaduslik kord ohus, vaid et see võib olla ohus. Siiski väitis Vaher ka väljendit "võib olla" kasutades, et säärast riski nägi Kaitsepolitseiameti (KAPO) ohuhinnang. Mitme EKRE juhtpoliitiku sõnul puudub aga nimetatud ohuhinnangus igasugune säärane viide.

Delfile värskelt antud intervjuus väitis Vaher, et politsei, terviseameti ja kaitsepolitsei ohuhinnangute koosmõjus pidi politsei sekkuma, et kaitsta avalikku korda, piirata viiruse levikut ning hoida ära massilise korratuse teke. 15. aprillil Vilja Kiislerile antud intervjuus ütles Vaher, et vaadates sündmusi maailmas ja eriti lähiriikides on kaitsepolitsei andnud ohuhinnangu, mis ütleb, et põhiseaduslik kord võib olla ohus. "Seetõttu on meie roll ka heidutada, hoida ära," ütles PPA juht toona.

Mitmed kõnealuse ohuhinnangu sisuga tutvunud EKRE poliitikud on märkinud, et midagi säärast selles ei sisaldu. EKRE esimees Martin Helme sõnas neljapäeval sotsiaalmeedias, et dokumendis puuduvad viited ohule põhiseadusliku korra vastu ja ka sellele, nagu oleks meeleavalduste korraldamise taga Kreml. 

Toimetas Jaanus Vogelberg