Eile ilmnesid Alfie Evansi traagilise juhtumi juures uued asjaolud, mis tõstatavad tõsiseid kahtlusi selle kohta, et Alfie võidi Alder Hey lastehaiglas tahtlikult mõrvata.
Elupooldav veebileht LifeSiteNews vahendab Itaalia meedias avaldatud uudist, et Alfie Evans suri väidetavalt mõne tunni jooksul pärast seda, kui Alder Hey haigla õde süstis talle nelja erinevat "ravimit", ehkki patsient oli eelnevalt täiesti stabiilses seisundis. LifeSiteNewsini jõudis see informatsioon kahest erinevast allikast, kes on seotud Evansite perekonnaga.
Itaalia ajalehe La Nuova Bussola Quotidiana andmetel sisenes meditsiiniõde Alfie palatisse pärast seda, kui tema isa Thomas Evans oli kutsutud sealt ära ebatavalisele öisele koosolekule haigla töötajatega. Palatis viibisid sel hetkel veel Alfie poolunes viibiv ema Kate James ning veel üks pereliige. Palatisse sisenenud õde selgitas neile, et ta annab lapsele ravi eesmärgil neli droogi. Kui õde oli Alfiele süstid ära teinud, halvenes tema seisund aga kiiresti ja drastiliselt ning kaks tundi hiljem oli ta juba surnud. Hetkel on veel selgusetu, miks neid süste tehti ning mis "ravimitega" oli tegemist.
Kaks tundi enne Alfie surma oli tema hapnikuküllastuse näit 98% ja südamelöögisagedus oli umbes 160 lööki minutis, mistõttu oli Alfie isa veendunud, et tal lastakse oma poeg koju viia, nagu haigla juhtkond seda talle reede pärastlõunal lubanud oli. Umbes 30 minutit pärast droogide manustamist oli Alfie hapnikuküllastuse näit langenud aga juba 15 protsendini ning kahe tunni möödudes oli Alfie surnud.
LifeSiteNewsi meditsiinilised konsultandid ütlesid, et nad ei mõista, miks oli vaja anda lapsele nelja erinevat droogi. Ühe või kahe droogi süstimist võib ehk veel selgitada sooviga last rahustada või talle valuvaigisteid manustada, juhul kui tal oleks ilmnenud kannatuse märke. Nelja droogi manustamine tundus neile aga arusaamatu, mistõttu soovitasid nad sõltumatu toksikoloogilise uurimise läbiviimist.
Siinkohal on märkimisväärne ka tõsiasi, et Alder Hey haigla arstid olid eelnevalt Evansite perekonnale andnud juriidilises dokumendis teada, kuidas neil oli kavas kasutada "ravimite" kokteili (sh midasolaami ja fentanüüli) osana Alfie "elulõpu raviplaanist". Nende droogide kõrvalmõjude hulka kuulub muuhulgas ka hingamisdepressioon. Tom Evans nimetas seda oma poja "hukkamisplaaniks".
Vaktsiinikahjustuse kahtlus
Uudisteportaal Telegram vahendab ühtlasi kahtlusi, et Alfie Evansi haigestumine võib olla seotud tema vaktsineerimisega. Nimelt märkasid tema vanemad, et Alfie neuroloogilised probleemid ilmnesid järsult pärast 4. ja 6. elukuul sooritatud vaktsineerimisi ning muutusid seejärel üha tõsisemaks. Seda kahtlustust jagab ka lapse tädi Vickie Evans. Ühtlasi tuuakse välja, et neuroloogilised probleemid, krambihood ja paralüüs on vaktsiinide kõrvaltoimetena välja toodud ning ühtlasi ka teaduslike uuringutega kinnitatud.
Lisaks spekuleeritakse, et meeleheitlik soov Alfie elu lõpetada on seotud tema 2-aastaseks saamisega 9. mail, pärast mida oleks olnud perekonnal õigus vaktsiinikahjustuse tekkimisest tulenevale kompensatsioonile ja valitsus oleks olnu kohustatud terve tema eluajal vältel maksma kinni Alfie ravi ja hooldusega seotud kulud. Samuti arvatakse, et haigla ei tahtnud lubada Alfiet Itaaliasse ravile, kuna siis oleks vaktsiinikahjustus avalikuks tulnud ning põhjustanud Briti meditsiinisüsteemile tõsist mainekahju.
Alder Hey haigla räpane minevik
Alfie Evansi juhtum pole aga esimene kord, mil Alder Hey lastehaigla on ulatusliku skandaali keskmesse sattunud. Vahemikus 1988 kuni 1996 eemaldati selles haiglas ilma vanemate loata ligikaudu 850 surnud imiku südameid ja teisi organeid ning hoiustati neid enam kui 2000 konteineris. Lisaks sellele hoiustasid haigla töötajad ka 400 lootest koosnevat kollektsiooni, mida nad olid üle Loode-Inglismaa kokku kogunud. Toonane tervishoiuminister Alan Milburn nimetas seda avastust lihtsalt "groteskseks".
Toimetas Martin Vaher
Fookuses: Alfie Evans mõrvati tema vanemate tahte vastaselt briti tervihoiu- ja kohtusüsteemi poolt