Fookuses: Alfie Evans mõrvati tema vanemate tahte vastaselt briti tervihoiu- ja kohtusüsteemi poolt

Saates “Fookuses” vaatlevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi väikese briti poisi Alfie Evansi juhtumit, milles avaldub riiklik ideoloogiline totalitarism – riik surus vanemate tahte vastaselt peale lapse ravi lõpetamise ning keelas parema ravi Itaalias. Seeläbi pandi toime väikelapse mõrv.

Laupäeval, 28. aprillil, suri tõenäoliselt haigla aktiivsel kaasaaitamisel väike kaheaastane briti poiss Alfie Evans, kellele Suurbritannia kohtud ja tervishoiusüsteem keelasid ravi osutamise ning parema ravi saamise Itaalias. Kõik eelnev sündis Alfie Evansi vanemate tahte vastaselt.

Objektiivis on selle kaasuse kohta ilmunud Martin Vaheri ülevaade, millele saate autorid korduvalt viitavad.

Järvi ja Vooglaid vaatlevad saates Alfie Evansi juhtumi põhipunkte ja seejärel analüüsivad kaasust laiemas kultuurilises ja moraalses kontekstis, kus surmakultuuri viljelevad instantsid on asunud pealetungile ning, nagu näha, ei küsi enam isegi inimeste nõusolekut oma ideoloogiliste ambitsioonide edendamisel.

Vaadake lisa videost!

Järelehüüe Alfie Evansile

Väidetavalt süstiti Alfie Evansile vahetult enne surma neli “ravimit”

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.