Michael Reinoehli laip. Foto: Scanpix

Portlandis väidetavalt Trunpi toetaja Aaron Danielsoni tapnud Michael Reinoehl lasti tulevahetuse käigus maha USA justiitsministeeriumi tunnistajakaitsebüroo (US Marshals Service) agendite poolt, kes üritasid teda vahi alla võtta. Agendid üritasid meest hiljem ka elustada, vahendab antifa kajastamisele spetsialiseerunud ajakirjanik Andy Ngo.

Reinoehl oli Oregonis asuvast Portlandist Washingtoni osariiki põgenenud, kus föderaalagendid ta tabasid. Reinoehl oli esialgsetel andmetel just kortermajast lahkunud ja autosse istumas, kui tulevahetus algas. Pealtnägijate sõnul lasti kokku 40-50 lasku.

Varasemalt oli mõrtsuka kiiret tabamist Twitteris nõudnud ka president Donald Trump.

Tähelepanuväärne on see, et USA vasakpoolne väljaanne Vice tegi Reinoehliga intervjuu, kui too juba tagaotsitav oli. Intervjuus väitis mees, et tulistas Trumpi toetajat enesekaitseks. “Ma oleks võinud lihtsalt istuda ja vaadata, kuidas nad mu mustanahalise sõbra tapavad, aga ma polnud sellega nõus,” väitis mees, kes enda sõnul tegeles BLMi protestidel turvateenuse pakkumisega.

Reinoehl arreteeriti juba juulis, kui teda süüdistati muuhulgas illegaalse laetud relvaga protestiüritusele tulekus. Toona kakles mees ka politseinikega. Ta lasti kiiresti vabadusse ja süüdistustest loobuti. Säärane aktivistlik otsus süüdistusi mitte kohtusse viia on Portlandi prokuratuuri puhul tavapärane.

Mehe antifadest “kamraadid” leinavad teda ja üritavad teada saada mehe maha lasknud agendi nime, keda nad kutsuvad “seaks”.

Toimetas Jaanus Vogelberg